Інституційний репозитарій
Бердянський державний педагогічний університет
Приєднуйтесь до команди Бердянського державного педагогічного університету.
Наші ресурси:
Фонди
Виберіть фонд, щоб переглянути його зібрання.
Нові надходження
Документ
Міжнародне освітнє право у схемах та таблицях
(ЦУЛ, 2024) Мирошниченко, Володимир Олександрович
Навчальний посібник розкриває у доступній схематичній формі основні аспекти міжнародного освітнього права. Він висвітлює питання джерел, суб’єктів та системи міжнародного освітнього права. Велику увагу у цьому посібнику приділено європейському освітньому простору, міжнародним угодам Ради Європи та Європейського Союзу у сфері освіти.
Посібник має на меті закласти основи розуміння сучасного міжнародного освітнього права. Він буде корисним для здобувачів вищої юридичної та педагогічної освіти, для науково-педагогічних працівників та всіх учасників освітніх правовідносин, усіх хто має потребу у набутті широкого кола знань про міжнародне освітнє право.
Документ
Тренажер для формування просторової компетентності учнів на основі шкільного курсу історії України
(Запоріжжя : СТАТУС, 2024) Мирошниченко, Володимир Олександрович
Навчально-методичний посібник є комплексом завдань для формування та розвитку просторової (картографічної) компетентності учнів. У посібнику презентується добірка дидактичних завдань за картосхемами та відповідями до них. Дані тренувальні завдання складені у форматі ЗНО (НМТ) з історії України.
Для здобувачів освіти загальноосвітніх навчальних закладів, вчителів історії та всіх, хто цікавиться питаннями просторової складової вітчизняної історії.
Документ
Вихід за межі: інклюзивна література як голос “іншого”
(Бердянський державний педагогічний університет, 2024) Бобилков, В. В.; Богданова, Марина Миколаївна; Богданова, Марія Ігорівна; Бойко, Н. Т.; Борзенко, О. І.; Гальчук, О.В.; Гогуля, М. П.; Годік, К.О.; Головань, Т.П.; Горбач, Н.В.; Гурдуз, А.І.; Демідова, Є.В.; Журба, С.С.; Зарва, Вікторія Анатоліївна; Землянська, А.В.; Кізілова, Д.О.; Косінова, О.М.; Костромицький, Роман Іванович; Крупка, М.А.; Кулешір, М.М.; Кутєпова, А.М.; Лелека, Ю.М.; Маценка, С. П.; Мельніков, А.Г.; Мельнікова, Юлія Олександрівна; Ніколаєнко, В. М.; Новик, Ольга Петрівна; Оздемір, Д.О.; Приходько, А.Б.; Резніченко, Ю.О.; Сажина, А. В.; Смирський, К.; Свіца, Тетяна Володимирівна; Тичініна, А.Р.; Тищук, А.Е.; Федоренко, О. Б.; Федько, О.Ю.; Харлан, Ольга Дмитрівна; Штанюк, О.М.; Шубравська, О. В.; Шуміло, С. М.
У збірнику вміщено матеріали доповідей і повідомлень міжнародної наукової конференції, що відбулася на базі факультету філології та соціальних комунікації Бердянського державного педагогічного університету. Конференцію було присвячено питанням інклюзіїї в культурі, літературознавстві, проблематика доповідей спирається на потреби наукового літературознавства та практики викладання літератури у контексті студій про інклюзивну літературу а проблеми іншості.
Матеріали збірки можуть бути використані вчителями та студентами-філологами, викладачами, аспірантами, а також усіма, хто цікавиться сучасними проблемами дослідження літератури.
Документ
Enhancing personnel motivation through information technology in management
(FOP Marenichenko V.V., Dnipro, Ukraine, 2024) Veshnevetska, Daryna; Alieksieieva, Hanna
In the modern era, the effective motivation of company personnel is increasingly linked to the integration of information technology in management processes. Traditional motivation methods, such as bonuses, have become less effective in differentiating high-performing employees from beginners. As a result, there is a growing need to explore digital tools and systems that can tailor motivation to individual performance and foster a highly productive workforce.
Motivation remains a core management function and has expanded through IT to include innovative ways to encourage productivity and engagement. While some view motivation as a method to enforce managerial goals, research indicates that a more collaborative approach, supported by digital tools, yields greater employee trust and stronger leadership dynamics.
Документ
Використання інформаційних технологій у підготовці учнів до міжнародного математичного конкурсу "КЕНГУРУ"
(Херсон: Книжкове видавництво ФОП Вишемирський В. С., 2024) Плаксійчук, Анна; Алєксєєва, Ганна Миколаївна; Антоненко, Олександр Володимирович; Овсянніков, Олександр Сергійович
Актуальність нашої теми підготовки учнів до міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру» та використання інформаційних технологій у цьому процесі визначається кількома ключовими аспектами. По-перше, сучасні освітні тенденції акцентують увагу на інтеграції технологій у навчальний процес, що дозволяє підвищити рівень математичної компетентності учнів і підготувати їх до успішного складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Це важливо, оскільки ЗНО є ключовим етапом у вступі до вищих навчальних закладів в Україні, і успішна підготовка може суттєво вплинути на подальшу освіту та кар'єру [1].
По-друге, участь у конкурсі «Кенгуру» сприяє розвитку не лише математичних навичок, але й психологічної стійкості учнів, що є критично важливим у умовах сучасної освітньої системи, де стресові ситуації, пов’язані з тестуванням, стають звичними. Використання інформаційних технологій у підготовці до конкурсу дозволяє учням адаптуватися до умов змагання, розвивати навички роботи з сучасними ресурсами та формувати критичне мислення.
З огляду на вищезазначене, актуальність наших тез підтверджується не лише педагогічною необхідністю, а й суспільним запитом на якісну освіту, що враховує сучасні виклики та можливості.