Інтерпретаційне поле дихотомії Мазепа / Петро І у німецькомовній мазепіані ХІХ століття і пенталогії Б. Лепкого “Мазепа”

Вантажиться...
Ескіз
Дата
2015
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Бердянський державний педагогічний університет
Анотація
Стаття присвячена рецепції образів гетьмана та російського царя в інтерпретаційному полі дихотомії Мазепа / Петро І. Порівняльний аналіз творів А. Мая, Р. фон Готтшаля і Б. Лепкого дав змогу виявити спільні й відмінні риси інтерпретації образів Мазепи та російського самодержавця у віддалених за часом різножанрових творах, а відтак визначити національну специфіку, зумовлену суспільно-політичними й історико-літературними чинниками. Доведено, що особливості трактування літературних характерів гетьмана Мазепи та Петра І на образному і сюжетному рівнях залежали від творчого напряму та індивідуального стилю авторів. Послідовно розглянуто вплив історичних та літературних джерел різного ступеня об’єктивності на формування авторських інтерпретацій образу українського гетьмана.
Опис
Ключові слова
образ гетьмана Івана Мазепи, традиційний образ, образ Петра, німецькомовна мазепіана ХІХ століття, рецепція, інтерпретація, дихотомічні персонажі
Бібліографічний опис
Чура Ю. О. Інтерпретаційне поле дихотомії Мазепа / Петро І у німецькомовній мазепіані ХІХ століття і пенталогії Б. Лепкого “Мазепа” / Ю. О. Чура // Наукові записки Бердянського державного педагогічного університету. Серія : Філологічні науки : зб. наук. пр. – Бердянськ : БДПУ, 2015. – Вип. 7. – С. 111–119.
Зібрання