Мистецтво в окупації. Рефлексія

Анотація
Цей проєкт був спрямований на дослідження мистецтва в умовах окупації, на виявлення викликів, які постали перед митцями з окупованих міст, а також на дослідження ефекту вигорання. Ми висвітлили неймовірні історії митців та діячів культури, які проживали в окупації, а зараз є внутрішньо переміщеними особами. Ця книга зосереджена на митцях міста Бердянськ, який все ще окупований на день її видання. На основі проведених інтерв'ю ми показали роздуми, рефлексії, а також твори митців, які певний час знаходились в окупації. Ми не могли мовчати мали говорити про складні умови, в яких опинилося мистецтво під час війни. Це необхідно для розуміння людством глобальної потреби збереження культурної спадщини. Також ми розмірковували про тренди мистецтва України під час боротьби за свою незалежність. У цьому проєкті ми продемонстрували, як змінювались цінності та мотиви українських митців під час війни. Тепер сюжети мистецьких творів розказують про боротьбу українського народу проти загарбників. Тепер меседжами творчості є заклики про підтримку України в ці важкі часи. Все більше у творах українських митців присутня українська символіка, що свідчить про ідентичність української культури. Війна закінчиться, і поступово будуть з'являтися інші сюжети, суспільство повернеться до звичних цінностей, однак ще довго в роботах українських авторів будуть присутній біль та незламність українського народу.
Опис
Ключові слова
Українські митці під час війни, війна, боротьба українського народу, митці з міста Бердянськ, дослідження мистецтва в умовах окупації, окуповані міста, Бердянськ, Бердянський державний педагогічний університет, ефект вигорання
Бібліографічний опис
Сичікова, Я. Мистецтво в окупації. Рефлексія : науково-популярне видання / Я. Сичікова, С. Ковачов, А. Попова, Г. Лопатіна, Н. Цибуляк. - Петропавлівська Борщагівка : ТОВ «Альянт», 2023 - 25 c.
Зібрання