Кафедра історії та філософії
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Нові надходження
- ДокументЛюдина в соціокультурному просторі : силабус навчальної дисципліни за освітньою програмою "Середня освіта (Захист України)" на 2024-25 н.р. (2 курс магістратури)(Бердянський державний педагогічний університет, 2024-10-26) Дуденок, Валентина ІванівнаМетою курсу «Людина в соціокультурному просторі» є формування у здобувачів науково обгрунтованого розуміння розвитку суспільства в контексті взаємодії різноманітних соціальних чинників.
- ДокументФілософія освіти : силабус навчальної дисципліни за освітньою програмою "Середня освіта (Захист України)" на 2024-25 н.р. (1 курс магістратури)(Бердянський державний педагогічний університет, 2024-10-26) Дуденок, Валентина ІванівнаМета курсу: поглиблювати наявний стан світоглядної культури і навичок абстрактного мислення, проаналізувати феномен освіти в контексті сучасних світоглядно-методологічних парадигм антропології і аксіології. Формування і розвиток наукової картини світу студентської молоді неможливе без філософії як теоретичної основи світобачення та певного методу відношення до життя. Філософська культура магістранта зумовлює як адекватне сприйняття навчального матеріалу практично всіх наук, так і виступає передумовою його формування як особистості. Вона також обумовлює ефективність виховної роботи, оскільки підвищує загальну культуру мислення, вміння раціонально відібрати з потоку наукової інформації необхідний матеріал. Оволодіння філософією сприяє становленню самосвідомості, інтелектуальному розвитку, вмінню знаходити оптимальний вихід з ціннісно-кризових ситуацій.
- ДокументЕтноконфесійна структура Північного Приазов’я в історичній ретроспективі : силабус навчальної дисципліни на 2023-2024 навчальний рік для ОП Історія (Історія та археологія)(БДПУ, 2024) Федорик, Юрій ВолодимировичМетою викладання навчальної дисципліни Етноконфесійна структура Північного Приазов’я в історичній ретроспективі є розкрити основні положення дисципліни та охарактеризувати процес становлення регіональної історії загалом та історії південної України зокрема; дати оцінку вивчення історії регіону на сучасному етапі; виховувати толерантне ставлення до історичних процесів та персоналій з огляду на специфіку регіональних студій. Предметом вивчення дисципліни є комплексне вивчення особливостей історичного розвитку країн Центрально-Східної Європи після ліквідації східного блоку, з’ясування змісту політичних, економічних, соціокультурних процесів, що відбуваються в сучасний період у країнах регіону.
- ДокументІсторія української культури : силабус навчальної дисципліни 2023-2024 навчальний рік для ОП Початкова освіта. Інформатика(Бердянський Державний Педагогічний Університет, 2024) Кіосов, Дмитро Дем'яновичМетою курсу є вивчення основних періодів розвитку української культури, проблеми етногенезу та культурогенезу українського народу, аналіз історичної специфіки української національної культурної традиції, що постає невід’ємною умовою формування ціннісних орієнтирів та гуманізації сучасного українського соціокультурного простору. Предметом навчальної дисципліни є історичний розвиток української культури.
- ДокументІсторія Східної Європи : силабус навчальної дисципліни 2023-2024 навчальний рік для ОП Історія (Історія та археологія)(Бердянський Державний Педагогічний Університет, 2024) Федорик, Юрій ВолодимировичМетою викладання навчальної дисципліни «Історія Східної Європи» є засвоєння студентами особливостей етногенезу народів Східної Європи, процесу виникнення, становлення, занепаду східноєвропейських держав, розуміння німецького, османського, австрійського і російського впливів, причин і специфіки національно-визвольних рухів за відновлення національної незалежності і державності. Предметом навчальної дисципліни є вивчення особливостей історичного розвитку східноєвропейських народів, які широко заселили простори Центральної, Південно-Східної та Північно-Східної Європи, прийшли в своєму історичному розвитку до утворення національних модерних держав, з’ясування змісту політичних, економічних, соціокультурних процесів, що відбувалися на території Східної Європи.