Факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд Факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 37
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументВикористання комп’ютерних технологій при вивченні фізики в старшій профільній школі(БДПУ, 2022) Проценко, ДенисКваліфікаційна робота присвячена теоретико-методологічному аналізу проблеми ефективної реалізації сучасних комп'ютерних технологій у навчанні фізики старшої профільної школи. Автором висвітлено принципи математичного моделювання та засоби симуляції фізичних явищ і процесів та методів оцінювання засвоєння відповідної інформації учнями.
- ДокументВикористання цифрових технологій при вивченні теми “Постійний електричний струм” у старшій профільній школі(БДПУ, 2022) Бондаренко, ВладиславКваліфікаційна робота присвячена теоретичному обґрунтованню і розробці методичних шляхів формування предметної компетентності учнів з електродинаміки засобами цифрових технологій, що сприяє підвищенню пізнавального інтересу, якості освітніх результатів та всебічному розвитку особистості школярів. Автором розроблено навчально-методичні матеріали з формування предметної компетентності учнів з електродинаміки засобами цифрових технологій, а також моніторингу рівня її сформованості.
- ДокументВикористання ігрових технологій для активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках фізики(БДПУ, 2023) Петах, ГаннаМета рoбoти: дoслiдити oснoвнi аспекти викoристання iгрoвих технoлoгiй для активiзацiї пiзнавальнoї дiяльнoстi на урoках фiзики. Вiдпoвiднo дo мети були визначенi наступнi завдання: 1) прoаналiзувати нoрмативну, наукoву, метoдичну та навчальну лiтературу з дoслiджуванoї теми; 2) прoаналiзувати пoняття «пiзнавальний iнтерес» в педагoгiчнiй лiтературi; 3) прoвести дoслiдження викoристання iгрoвих технoлoгiй для активiзацiї пiзнавальнoгo iнтересу учнiв старшoї шкoли на урoках фiзики; 4) рoзрoбити елементи урoкiв, щo iлюструють шляхи рoзвитку пiзнавальнoгo iнтересу учнiв на урoках фiзики засoбами iгрoвих технoлoгiй.
- ДокументВластивості плівок β-Ga2O3, отриманих радіочастотним магнетроном напиленням на пористому кремнії(БДПУ, 2022) Кідалов, ВіталійУ кваліфікаційній роботі розроблено методику отримання гетероструктур на основі поруватих напівпровідників Si, а також з’ясування механізмів формування гетероструктури ZnO/SiC/porous-Si/Si та фізичних процесів, що протікають у ній. Проаналізовано фізико-технологічні основи отримання гетероструктури ZnO/SiС/porous-Si/Si.
- ДокументДослідження умов оксидування поверхні n-GaAs при електрохімічній обробці поверхні монокристалів(БДПУ, 2022) Тиховод, КатеринаКваліфікаційна робота присвячена удосконаленню методу синтезу наноструктур на поверхні арсеніду галію. Авторкою роботи висвітлено особливості оксидування поверхні n-GaAs проводили методом електрохімічного осадження в водно-спиртовому розчині соляної кислоти, встановлено кінетику процесу зростання оксидних шарів, досліджено морфологічні характеристики сформованих наноструктур після електрохімічної обробки на поверхні n-GaAs.
- ДокументДослідження фазового та компонентного складу метеориту Юртук(БДПУ, 2023) Бондаренко, ВладиславКваліфікаційні робота присвячена всебічному і детальному аналізу метеорита Юртук з метою визначення його походження, історії та процесів, які він зазнав. Кінцева мета полягає в тому, щоб покращити наше розуміння астероїда Веста 4 і зробити внесок у ширшу сферу планетознавства, надаючи нове розуміння природи матеріалів у поясі астероїдів і їхнього значення для еволюції Сонячної системи.
- ДокументМетодика вивчення законів збереження у старшій профільній школі : кваліфікаційна робота на здобуття ступеня магістра: спец. 014 Середня освіта (Фізика)(БДПУ, 2023) Бондаренко, ВолодимирУ даній роботі мова піде про методику вивчення законів збереження, на яких сьогодні і тримається сучасна картина світу. Об'єктом дослідження є процес вивчення законів збереження. Предметом дослідження методика викладання законів збереження в курсі фізики профільної середньої школи. Мета дослідження-проаналізувати закони збереження у фізиці і розглянути їх методику вивчення в профільній середній школі. Відповідно до мети дослідження визначені завдання дослідження: 1. Проаналізувати закони збереження у фізиці і розглянути їх методику вивчення в профільній середній школі. 2. Провести аналіз змісту курсу “законів збереження “ фізики профільної школи 3. Розглянути деякі методики проведення уроків з вивчення законів збереження в курсі фізики середньої школи. 4. Рoзpoбити нaвчaльнo-мeтoдичні мaтepіaли до уроків фізики pізнoгo типу з теми “Закони збереження”.
- ДокументМетодика вивчення явища надпровідності у старшій школі : кваліфікаційна робота на здобуття ступеня магістра: спец. 014 Середня освіта (Фізика)(БДПУ, 2023) Бандуркін, СергійТеоретичне обґрунтування та розробка методичних шляхів формування системних і міцних знань школярів про фізичну сутність та технічне застосування явища надпровідності в курсі фізики старшої профільної школи
- ДокументМетодика використання у старшій школі інтерактивних опорних конспектів з механіки в умовах дистанційного навчання(БДПУ, 2022) Сенів, МаринаКваліфікаційна робота присвячена висвітленню сутності та методичних особливостей і створення і застосування опорних конспектів у дистанційному навчанні фізики в сучасній загальноосвітній школі. Авторкою запропоновано алгоритм розробки опорного конспекту з теми "Другий закон Ньютона" за допомогою графічного пакету Adobe Photoshop та онлайн-платформи для створення презентацій Canva. Розроблено методичні рекомендації створення і застосування опорних конспектів в процесі викладання тем розділу «Механіка».
- ДокументМетодика навчання теми «Постійний електричний струм» у старшій профільній школі з використанням сучасних інформаційних технологій(БДПУ, 2022) Тупіцький, РусланКваліфікаційна робота присвячена розв’язанню складної і багатогранної проблеми впровадження сучасних інформаційних технологій у навчання теми «Постійний електричний струм» у старшій профільній школі, що сприятиме активізації навчально-пізнавальної діяльності на уроках фізики як основи підвищення якості освітнього процесу в сучасних освітніх умовах. Автором роботи висвітлено основні складові авторської методики виконання лабораторних робіт з теми «Постійний електричний струм» у старшій профільній школі.
- ДокументМетодика навчання хвильової оптики з використанням сучасних інформаційних технологій(БДПУ, 2022) Кулак, МаринаКваліфікаційна робота присвячена тeopeтичному обґрунтованню та poзpoбці мeтoдичних шляхів фopмувaння пpeдмeтнoї компетентності учнів з основ хвильової оптики з викopистaнням сучaсних інфopмaційних тeхнoлoгій, щo спpиятимe підвищeнню пізнавального інтepeсу, якості освітнього процeсу тa всебічному розвитку особистості школярів. Авторкою рoзpoблено комплекс навчально-мeтoдичних мaтepiaлiв дo уроків фізики pізнoгo типу з хвильової оптики з використанням сучасних інформаційних тeхнoлoгiй.
- ДокументМетодика навчання хвильової оптики у шкільному курсі фізики з використанням сучасних інформаційних технологій(БДПУ, 2023) Фуклєв, ЄгорМагістерська робота присвячена розв’язанню складної і багатогранної проблеми підвищення пізнавального інтересу, активності, міцності і системності знань школярів з хвильової оптики шкільного курсу фізики на основі використання сучaсних інфopмaційних технологій. Актуальність і педагогічна доцільність розв’язання цієї проблеми підтверджується вимогами державних нормативних документів у галузі загальної середньої фізичної освіти, що передбачають формування предметної і загально-природничої компетентності школярів відповідно до вимог державного стандарту та реальними освітніми результатами.
- ДокументМетодика реалізації диференційованого підходу у навчанні фізики в загальноосвітній школі(БДПУ, 2023) Колісніченко, РусланТеоретичний аналіз психолого-педагогічних основ диференціації навчання фізики в сучасній загальноосвітній школі та розробка методичних шляхів формування системних і міцних знань школярів з фізики на основі диференційованого підходу, зорієнтованого на підвищення мотивації, пізнавального інтересу, рівня та якості їх предметної підготовки.
- ДокументМетодика реалізації проектної технології на уроках фізики у старшій школі(БДПУ, 2023) Хрекін, АндрійТеоретичне обґрунтування та розробка методики реалізації у шкільному курсі фізики проектної технології, зорієнтованої на підвищення пізнaвaльнoгo інтepeсу, активності, предметної компетентності, рівня та якoсті освітніх результатів учнів.
- ДокументМетодика розв’язування задач з квантової фізики у класах з поглибленим вивченням фізики(БДПУ, 2023) Романенко, ІванМета дослідження: теоретичне обґрунтування та розробка методичнихшляхів формування предметної компетентності учнів з основ квантової фізики на основі розв’язання практичних задач різного типу і рівня складності. Об'єкт дослідження: процес навчання фізики у старшій профільній загальноосвітній школі. Предмет дослідження: методика формування предметної компетентності учнів з основ квантової фізики на основі розв’язання практичних задач різного типу і рівня складності.
- ДокументМетодика формування наукового стилю мислення учнів на уроках фізики : кваліфікаційна робота на здобуття ступеня магістра(БДПУ, 2023) Ковтонюк, ОльгаТеоретичне обґрунтування та розробка методичних шляхів формування наукового стилю мислення учнів у навчанні фізики як невід’ємної складової їх наукового світогляду – провідної характеристики особистості, основи предметної компетентності
- ДокументМетодика формування предметної компетентності з фізики в основній школі на основі STEM навчання : кваліфікаційна робота на здобуття ступеня магістра: спец. 014 Середня освіта (Фізика)(БДПУ, 2023) Близнюк, Дар'яТеоретичне обґрунтування і створення навчально-методичних матеріалів з використанням STEM підходу для формування предметної компетентності з фізики, що стимулюватиме навчально-пізнавальну активність учнів та сприятиме підвищенню якості фізичної освіти.
- ДокументМетодика формування предметної компетентності учнів з фізики з використанням ігрових технологій навчання(БДПУ, 2023) Фордзюн, Дар'яТеоретичний аналіз методики реалізації ігрових технологій навчання у шкільному курсі фізики та розробка навчально-методичних матеріалів до проведення різного типу дидактичних ігор, що сприятиме формуванню предметної компетентності учнів з фізики, підвищенню пізнавального інтересу та їх всебічному розвитку.
- ДокументМетодика формування предметної компетентності учнів у процесі розв’язування задач з термодинаміки(БДПУ, 2023) Назаров, ВіталійВідповідно до поставлених у магістерській роботі завдань на основі аналізу наукової, психолого-педагогічної та навчально-методичної літератури проаналізовано, з’ясовано сутність та висвітлено: ● принципи та загальні особливості організації освітнього процесу з фізики в загальноосвітній школі; ● принципи особистісно зорієнтованого навчання у сучасному закладі загальної середньої освіти; ● сутність та види реалізації диференційованого підходу у навчанні фізики в сучасному закладі загальної середньої освіти; ● методичні особливості організації навчального фізичного експерименту учнів в умовах особистісно орієнтованого навчання; ● методичні особливості навчання основних понять і законів термодинаміки; ● методика розв’язання задач на рівняння стану ідеального газу та ізопроцеси, на перший і другий закони термодинаміки.
- ДокументМетодика формування узагальнених уявлень школярів про фундаментальні фізичні принципи(БДПУ, 2023) Флішко, ІгорНа основі аналізу літературних джерел у контексті проблеми дослідження розглянуто методичні особливості формування систематизованих та узагальнених знань учнів про роль і зміст фундаментальних фізичних принципів у шкільному курсі фізики. Відповідно цього висвітлено навчальний матеріал, який можна використовувати на уроках повторення й узагальнення знань учнів з фізики. Визначено, що знайомство учнів з фундаментальним фізичним принципом відносності сприятиме кращому усвідомленню учнів із фізичної сутністю загальних механічних законів руху і взаємодії тіл у різних системах відліку, розширенням і поглибленням звичайних класичних уявлень про базові поняття фізичної науки (маси та енергії), усвідомленням зв’язку між матерією та єдиним чотири вимірним простором-часом, що є ключовим у сучасній фізичній науці та стосується абсолютно всіх явищ природи.