Переглянути
Нові надходження
Зараз показуємо 1 - 5 з 34
- ДокументПоліглосія Дж. Джойса як чинник літературної еволюції(Бердянський державний педагогічний університет, 2016) Висоцька, СоломіяСтаття розглядає теоретичну і мовностилістичну гіпотеза роману, запропоновану Дж. Джойсом, яка стала концептуальною моделлю для англійського постмодернізму. Дж. Джойс очуднює власне романну поліфонію, формуючи текст-паліндром, колекцію очуднених структур. Намагаючись знайти контакт з читачем, автор створює поле референції щодо знайомих текстів і “готових об’єктів”, деформованих ефектом багатомовності, що призводить до утворення літературного пастишу і гіпограми.
- Документ“Вишневий сад” А. Чехова як “нова драма”: поетика підтексту(Бердянський державний педагогічний університет, 2016) Фока, МаріяУ статті розглядається поетика підтексту в п’єсі А. Чехова “Вишневий сад” шляхом вивчення, систематизації та узагальнення літературознавчого досвіду. Автор аналізує засоби новаторської лірико-психологічної драми, що створюють імпліцитний пласт твору. Зокрема досліджуються символічні образи, що несуть у собі глибинний смисл, паузи та ремарки, що сугерують настрій та емоційний характер дії, діалоги та репліки, що передають внутрішній світ героїв. Показано, як підтекст формує потужну глибину п’єси.
- ДокументМапа подорожі: мономіф як сюжетна модель в англійському й українському сатиричному “романі великої дороги” першої половини ХІХ ст.(Бердянський державний педагогічний університет, 2016) Чик, Денис ЧабовичУ статті проведено компаративне зіставлення романів “Жизнь и похождения … Столбикова…” Г. Квітки-Основ’яненка та “Мертвые души” М. Гоголя з романами “The Adventures of Hajji Baba of Ispahan” Дж. Морьє, “The Posthumous Papers of the Pickwick Club” Ч. Діккенса. У текстах українських і англійських письменників зауважено символічне перелицювання мономіфу. У текстах простежуються основні періоди життєвого шляху героя: вирушання у подорож, ініціація та повернення додому. Наявність таких етапів підтверджує формування жанрового різновиду “романів великої дороги” за взірцем базової міфологеми мономіфу.
- ДокументКультурний золотий вік в образному світі Тібулла(Бердянський державний педагогічний університет, 2016) Домбровський, МаркіянАналізується образ культурного золотого віку у римського елегіка Тібулла. Образ постає як світ подоланих меж (між людиною і природою) і локального відновлення гармонії в межах уже посталого залізного віку. Його незмінно характеризує наявність меж, але одночасно і наявність засобів, що частково і локально їх долають. Відмова зовнішнього світу (несамоплідність природи) долається через насилля над самим собою (праця), а насилля (війна, спричинена жадобою) – самовідмовою, самостримуванням.
- ДокументКомунікативно-інтенціональний зміст рекламно-інформаційного колажу(Бердянський державний педагогічний університет, 2016) Сегал, А.Стаття присвячена жанру англомовного рекламно-інформаційного колажу та його прагматичного контексту. Метою статті є дослідження прагмалінгвістичних особливостей рекламно-інформаційного колажу, зокрема його комунікативно-інтенціонального змісту. Рекламно-інформаційний колаж виступає директивно-репрезентативним мовленнєвим актом і містить в собі іллокутивну силу інформування та спонукання. З метою досягнення перлокутивного ефекту продуцент застосовує прийоми позитивного позиціонування. Перспективним є вивчення стратегій та тактик комунікативного впливу, використаних в компонентах рекламно-інформаційного колажу.