Матеріали конференцій, семінарів, читань
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Нові надходження
Зараз показуємо 1 - 5 з 735
- ДокументВплив війни на мотивацію молоді до підприємництва: нові виклики та можливості(Херсонський державний аграрно-економічний університет, 2025-05-30) Черниш, Кіра Олексіївна; Несторенко, Тетяна ПетрівнаУ статті проаналізовано трансформацію мотиваційних чинників молоді України до започаткування бізнесу в умовах повномасштабної війни. Висвітлено як війна, незважаючи на численні виклики, стала поштовхом для розвитку соціально відповідального підприємництва. Молоді підприємці дедалі частіше орієнтуються не лише на прибуток, а й на служіння суспільству, підтримку армії та відбудову країни. Окрему увагу приділено ролі державних і міжнародних програм у підтримці молодіжного бізнесу. Автори стверджують, що підприємництво стало для молоді інструментом самореалізації, соціального впливу та зміцнення національної ідентичності.
- ДокументСтійкість і безпека об’єктів критичної інфраструктури(Donetsk National Technical University, 2025-06-27) Несторенко, Олександр; Вербенець, ІринаУ дослідженні проаналізовано сучасні підходи до забезпечення стійкості та безпеки об’єктів критичної інфраструктури (КІ) України в умовах повномасштабної збройної російської агресії. Проаналізовано роль інформаційно-аналітичних систем, кібербезпеки, автономності енергопостачання та технологій штучного інтелекту у протидії загрозам. Наголошено на важливості інтегрованого підходу, що охоплює як фізичну, так і цифрову компоненти безпеки. Зроблено посилання на ключові джерела, які висвітлюють правові, технічні та управлінські аспекти теми.
- ДокументВплив штучного інтелекту на ринкові структури(Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного, 2025-05-27) М’ягких, Анастасія; Несторенко, ОлександрУ статті досліджено вплив штучного інтелекту (ШІ) на трансформацію ринкових структур у сільськогосподарській галузі. Показано, що ШІ сприяє підвищенню ефективності виробництва, зниженню витрат, покращенню управління врожаєм і зменшенню екологічного навантаження. Водночас впровадження ШІ посилює конкурентні переваги великих агрокомпаній, спричиняючи концентрацію ринку та маргіналізацію дрібних виробників. Окреслено ключові бар’єри на шляху цифровізації – відсутність інфраструктури, висока вартість технологій та нестача цифрових навичок. Для збереження ринкової рівноваги автори наголошують на необхідності комплексної державної підтримки малих фермерів і розвитку сервісних моделей доступу до ШІ.
- ДокументІнноваційні можливості віртуальної та доповненої реальності для викладання інтегрованого курсу «Я досліджую світ» в початковій школі(Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, 2025-04) Верхола, Наталія; Нестеренко, Марина МиколаївнаУ роботі досліджуються інноваційні можливості використання віртуальної (VR) та доповненої (AR) реальності у викладанні інтегрованого курсу «Я досліджую світ» у початковій школі. Розкрито, як ці технології сприяють формуванню критичного мислення та цифрової грамотності здобувачів початкової освіти, забезпечують індивідуалізації навчання та підвищення мотивації учнів через можливість опановувати складні явища в цікавій та доступній формі.
- ДокументBritish Street Art as a Medium for Internal Monologue to Foster Students’ Social Awareness(Ivano-Frankivsk, 2025-05-23) Saliuk, BohdanaThe article examines the potential of British street art, in particular Banksy's works, as a means of developing students' social awareness through the technique of internal monologue. This approach contributes to the formation of empathy, critical thinking about social problems, and cultural literacy within the course "UK Country Studies".