Матеріали конференцій, семінарів, читань
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд Матеріали конференцій, семінарів, читань за Дата публікації
Зараз показуємо 1 - 20 з 606
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументПропозиціональні відношення в рамках приєднувальних конструкцій і складнопідрядних речень(Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, 2003) Богдан, Валерій ВолодимировичУ тезах проаналізовано пропозиціональні відношення в рамках приєднувальних конструкцій і складнопідрядних речень. Зроблено висновок, що стрижневі для приєднувальної конструкції змістові домінанти аддитивності та оцінки конкретизуються в таких пропозиціональних значеннях: додаткової інформації й уточнення, гіпотези та висновку, причини та наслідку, протиставлення та перелічення.
- ДокументСтруктурні, семантичні та комунікативно-прагматичні особливості приєднувальних конструкцій і складнопідрядних речень(Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, 2006) Богдан, Валерій ВолодимировичРоботу присвячено аналізу відмінних рис зовнішньо ізоморфних синтаксичних одиниць – приєднувальних конструкцій і складнопідрядних речень. Розглянуто різні підходи до визначення кількості компонентів приєднувальних конструкцій і розширена класифікація приєднуваних частин.
- ДокументЩодо особливої значущості відокремленого приєднувального сполучникового засобу(Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, 2007) Богдан, Валерій ВолодимировичПри розгляді приєднувальних конструкцій увагу дослідників привертає один із засобів, який виконує функцію рельєфного, стилістичного виділення другої частини висловлення – графічно відокремлений приєднувальний сполучний засіб. Цей коннектор, формально виділений з обох боків крапками, (а значить і суттєвими паузами) в окреме висловлення набуває особливої значущості, додаткового логічного наголосу, а сама приєднувальна конструкція – лаконічності та значної експресії.
- ДокументРоль аудіовізуальної культури у вихованні дошкільника(БДПУ, 2009) Старцева, Аліна ОлександрівнаУ статті проаналізовано роль аудіовізуальної культури у розвитку та вихованні дитини дошкільного віку.
- ДокументМовленевий і пізнавальний розвиток дошкільників засобами мультимедіа(БДПУ, 2010) Старцева, Аліна ОлександрівнаПредставлено наукові розвідки стосовно використання мультимедійних засобів (Microsoft Power Point, Move Maker тощо) у корекційно-розвитковій роботі з дітьми дошкільного віку спрямованої на мовленнєвий та пізнавальний розвиток.
- ДокументПроблеми організації корекційно-розвиткової роботи для дітей з порушеннями мовлення у сільській місцевості та шляхи їх розв’язання(Бердянський державний педагогічний університет, 2010) Мицик, Ганна МихайлівнаСтаття аналізує питання утвердження прав і свобод людини в сучасній Україні, зокрема права на освіту. Робиться акцент на трансформаційних змінах у вітчизняній освіті, які сприяють інклюзивному навчанню для дітей з особливими освітніми потребами. Обговорюється проблема кадрового забезпечення сільських закладів освіти вчителями-логопедами та недоліки традиційної підготовки цих фахівців. Автори розглядають шляхи вдосконалення системи підготовки вчителів-логопедів для ефективної роботи у сільських умовах та підкреслюють важливість формування додаткових компетентностей для їх конкурентоспроможності.
- ДокументРобота в гуртках як одна із форм позаурочної діяльності учнів 1–4 класів шкіл-інтернатів(«Наука. Теорія і практика», Познань, 2012) Толкачова, Анжеліка СергіївнаВиникнення позаурочної роботи як сукупності навчально-виховних заходів, що виходить за межі встановлених шкільною програмою занять, спричинене потребою охопити молодших школярів виховним впливом не лише під час перебування їх на уроках, а й в позаурочний час. Це вимагає визначити цінні у виховному відношенні і пристосовані до виховних особливостей дітей форми організації їх праці і дозвілля, спрямовані на задоволення різноманітних запитів та інтересів учнів до техніки, природи, мистецтва, спорту, гри тощо.
- ДокументВиховання екологічної культури у дітей середнього дошкільного віку мультимедійними засобами (авторська мультимедійна казка)(БДПУ, 2012) Старцева, Аліна ОлександрівнаПредставлено роль авторської мультимедійної казки як засобу виховання екологічної культури та свідомості дітей середнього дошкільного віку. доведено, що використання мультимедійних засобів зроблять процес формування екологічної культури дітей середнього дошкільного віку набагато ефективніше.
- ДокументОсобливості використання комп’ютерів у навчальному процесі загальноосвітнього закладу(Познань, 2012) Чемоніна, Лада В’ячеславівнаВисвітлено проблеми, пов’язані з використанням сучасних інформаційних технологій в освітньому процесі, подано ряд практичних порад для сучасного вчителя початкової школи щодо особливостей використання комп'ютера в освітньому просторі ЗЗСО.
- ДокументÄquivalenz von Einheiten unterschiedlicher Ebenen : der formale Aspekt verknüpfter Konstruktionen und Hauptsätze in der modernen ukrainischen Sprache(Verlag Otto Sagner, München – Berlin – Washington, D.C., 2013) Bohdan, ValerijThe paper focuses on similar and distinctive, obligatory and optional peculiarities of the formal organization of adjoining constructions and composite sentences. The classification of adjoined parts in adjoining constructions is expanded. Structurally, the adjoining constructions and composite sentences are considered to be equivalent units at different syntactic levels. У роботі розглянуті схожі й відмінні, облігаторні й факультативні риси формальної організації приєднувальних конструкцій і складних речень. Розширена класифікація приєднувальних частин у приєднувальних конструкціях, запропоновані критерії відмежування приєднувальних конструкцій від інших складних синтаксичних одиниць. Зроблено висновок про еквівалентність різнорівневих одиниць – приєднувальних конструкцій і складних речень – з погляду їх стройових основ.
- ДокументІгровий психотренінг як засіб формування особистості дітей із порушеннями мовлення(БДПУ, 2013) Старцева, Аліна ОлександрівнаУ статті зазначено теоретичне значення та експериментальна перевірка ефективності використання ігротерапії у процесі формування особистості дошкільника із порушеннями мовлення.
- ДокументМультимедійні технології як професійний інструмент вчителя-логопеда(БДПУ, 2013) Старцева, Аліна ОлександрівнаУ статті представлено наукові розвідки стосовно мультимедійних технологій як професійних інструментів вчителя-логопеда. Представлено інформаційну складову професійної компетентності, що передбачає використання основних напрямів мультимедійних технологій.
- ДокументИгротерапия средство развития и коррекции личности дошкольника старшего дошкольного возраста с нарушениями речи(Изд-во ТГПИ, 2013) Cтарцева, АлінаВ статье освещена проблема игротерапии и ее специфика. Современная наука рассматривает игротерапию как одно из наиболее эффективных средств коррекции и развития личности детей старшего дошкольного возраста с нарушениями речи. Игротерапия является ведущим средством профилактики и коррекции эмоционально-волевой сферы и тревожности детей старшего дошкольного возраста с нарушениями речи благодаря тому, что игра, в отличие от деятельности неигрового типа, активнее влияет на процессы становления личности ребенка дошкольного возраста, сильнее затрагивает его глубинные эмоциональные переживания.
- ДокументГотовність майбутнього вчителя музики до виконавської диригентсько-хорової діяльності(Полтава: Вид. дім "Гельветика", 2013) Григор'єва, Вікторія ВікторівнаУ статті розглянуто проблему підготовки майбутніх вчителів музики до виконавської диригентсько-хорової діяльності в умовах практичної роботи в хоровому класі. Висвітлено необхідні специфічні диригентські якості хормейстера та проаналізовано необхідність їх формування у студентів-музикантів. Визначено основні компоненти готовності майбутніх вчителів музики до відповідної діяльності та методи цієї роботи.
- ДокументФормування артистизму підлітків в умовах хорового виконавства(НПУ ім. М. Драгоманова, 2013) Григор'єва, Вікторія ВікторівнаУ статті розглянуто проблему формування артистизму підлітків в умовах хорового виконавства. Висвітлено потенціал артистизму як ціннісної якості особистості, що забезпечує естетичну спрямованість, полегшує комунікацію та дозволяє успішно адаптуватися та повноцінно творчо реалізуватися юнацтву в соціумі. Визначено педагогічні умови формування артистизму засобами хорового театру як однієї з форм хорового виконавства.
- ДокументНауково-педагогічна діяльність професора М. М. Шіллера – першого завідувача кафедри теоретичної фізики в Україні(Центр досліджень наук.-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва НАН України, 2014) Школа, Олександр ВасильовичУ статті висвітлено науково-педагогічну діяльність професора М.М.Шіллера як першого завідувача кафедри теоретичної фізики в Україні
- ДокументМовленнєвий розвиток дітей старшого дошкільного віку засобами бісероплетіння(БДПУ, 2014) Старцева, Аліна ОлександрівнаУ статті представлено наукові розвідки стосовно використання бісероплетіння для розвитку дрібної моторики дітей з мовленнєвими порушеннями.
- ДокументФормування відповідальності в підлітків шкіл-інтернатів в процесі позаурочної діяльності(Warszawa : Wydawca: Sp. z o.o. «Diamond trading tour», 2015) Толкачова, Анжеліка СергіївнаДосягнення особистості в підлітковому віці пов’язані зі стрімким збільшенням обсягу знань, умінь, становленням моральності, відкриттям «Я». Утрати цього періоду корелюють зі зникненням дитячого світовідчуття, безтурботного і безвідповідального способу життя, що пов’язане з відсутністю можливості не сумніватись у собі, своїх здібностях, із мукою пошуків правди в собі й інших людях.
- ДокументВивчення індивідуальних особливостей молодших школярів як необхідна передумова підвищення ефективності позаурочної діяльності інтернатних закладів(Warszawa : Wydawca: Sp. z o.o. «Diamond trading tour», 2015) Толкачова, Анжеліка СергіївнаВиховання є безперервним і цілісним процесом. У сучасній школі-інтернаті виховання здійснюється великим колективом людей – педагогами, керівниками навчального закладу, технічним персоналом. Від єдності дій іи волі усіх працівників, їх цілеспрямованості і наполегливої діяльності залежить успіх виховання молодого покоління. Вивчення особистості учня – це дуже складний і довготривалий процес. У розв’язанні цієї проблеми на перший план виступають індивідуальні відмінності між людьми, їхня неоднаковість.
- ДокументSemantic and pragmatic functions оf adjoining constructions аnd complex sentences(Izmail State University of Humanities, 2015) Bohdan, ValeriyThe propositional meanings in the dependent parts were singled out into the pairs on the basis of their semantic proximity: additional information/precise definition; hypothesis/conclusion; cause/consequence; contrast/enumeration. It was stated that such proximity of propositional relationship does not mean their identity and their common and distinctive features were pointed to.