Статті
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд Статті за Дата публікації
Зараз показуємо 1 - 20 з 571
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументПроблема присоединения в английском языке(Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, 1999) Дмитренко, Виктория Афанасьевна; Богдан, Валерий ВладимировичСтатья посвящена анализу сходных и отличительных структурно-семантических особенностей присоединительных конструкций (ПК) с частями, объединенными присоединительными союзными средствами, омонимичными подчинительным, и сложноподчиненных предложений. Союзные ПК следует выделить в особую группу, отделяя их как от синтагм на уровне предложения (вводной конструкций, обособления, приложения), так и на уровне текста (парцелляции, а также других типов присоединения). На материале современного английского языка показано, что несмотря на то, что первая часть ПК (основополагающее высказывание) всегда автосемантично, а вторая (присоединенная часть) синсемантична, последняя часто несет важную смысловую нагрузку и играет далеко не второстепенную роль.
- ДокументСпіввідношення лексико-граматичних форм підрядних приєднувальних конструкцій і складнопідрядних речень у сучасній англійській мові(Вісник Харківського національного університету, 2002) Богдан, Валерій ВолодимировичУ статті розглянуто приєднувальні конструкції та складнопідрядні речення з погляду тотожності / опозиції їхніх лексико-граматичних форм. Зроблено висновок, що як збіг лексико-граматичних форм в частинах підрядних приєднувальних конструкцій і складнопідрядних речень, так і їхнє протиставлення сприяють не тільки формальній єдності даних білатеральних одиниць, але й їхньому функціонуванню як семантично згуртованих конструкцій, що збігається з висновками дослідників складносурядних речень і приєднувальних конструкцій з сурядним приєднувальним зв'язком.
- ДокументВивчення особливостей елементарної математичної компетентності старших дошкільників(Вісник наукових праць НПУ імені МП Драгоманова, 2002) Зайцева, Лариса ІванівнаВизначено умови для становлення елементарної математичної компетентності дитини. Схарактеризовано його математичну компетентність як елементарну. При цьому розглядати її, як складну, комплексну характеристику, що включає мотиваційний, змістовий та дійовий компоненти.
- ДокументДіяльність Генерального секретарства (міністерства) з міжнаціональних (міжнародних) справ УНР(Проблеми історії України ХІХ–початку ХХ ст., 2005) Макаренко, Тамара ПетрівнаНа початку ХХ ст. сучасні території України продовжували перебувати у складі Російської та Австро-Угорської імперій. Соціально-економічний поступ України суттєво гальмувався умовами розвитку цих двох держав та загальними світовими тенденціями, зокрема, економічною кризою 1900 – 1903 рр. На відміну від країн Західної Європи, де криза змінилася економічним зростанням, Росія після кризи вступила в полосу депресії (застій в економіці), що була наслідком російсько-японської війни 1904 – 1905 рр. та революції 1905 – 1907 рр. Депресія продовжувалася до 1908 р. У 1909 – 1914 рр. відбулось прискорене піднесення економіки. Економічне зростання особливо відчутним було в українській промисловості. Незважаючи на те, що вона формувалась як частина загальноімперського економічного комплексу, складні соціально-економічні та політичні обставини не завадили на початку ХХ ст. завершенню в Україні промислового перевороту.
- ДокументФормування стилістичних умінь майбутніх учителів початкової школи під час вивчення синтаксису сучасної української літературної мови(Початкова школа, 2005) Попова, Ольга ІванівнаУ тексті розглянуто синтаксис як вищий граматичний рівень мови, що визначає функціональну довершеність та оцінку мовних засобів. Автор обґрунтовує стилістичні можливості синтаксису, які базуються на розширеній синонімії явищ цього розділу граматики. У контексті підготовки майбутніх учителів початкової школи актуальним виявляється формування стилістичних умінь та навичок студентів під час вивчення синтаксису. Експеримент підтримує практичну стилістику, сприяючи систематичному формуванню стилістичних умінь у студентів засобами смислової, експресивної та функціональної синонімії. Досліджено стилістичні особливості синонімічних засобів у мовленні. Проаналізовано вживання словосполучень і членів речення в різних стилях мовлення, розглядають їх роль у виразності та стилістичному оформленні текстів. Вивчається вплив синтаксичних конструкцій на емоційне вираження, логічність викладу думок, а також їхню різноманітність і виразність у мовленні різних жанрів і стилів. Досліджено стилістичні особливості мовлення, зокрема звертань та риторичних засобів, які активно використовуються у діловому, художньому та науковому мовленні. Вказано на значення прямої та непрямої мови, виразності складних речень у різних стилях мовлення. Робота зазначає на важливість формування стилістичної вправності учнів початкової школи, включаючи вправи з редагування текстів та стилістичне експериментування для покращення їхніх навичок мовлення.
- ДокументПроблема захисту прав національних меншин в добу Української Центральної Ради(Zaporizhzhia Historical Review, 2006) Макаренко, Тамара ПетрівнаДосягнення Української Народної Республіки у сфері задоволення етноспецифічних потреб осіб неукраїнської національності були настільки значними, що залишаються актуальними й нині. Насамперед це проявилося в діяльності Центральної Ради, виборювання якою права для українців самостійно організовувати своє національне життя було невідривно повíязане з наданням таких самих можливостей всім меншинам на території УНР.
- ДокументПедагогічні умови формування позитивної мотивації у старших дошкільників до математичної діяльності(Збірник наукових праць Уманського державного педагогічного університету, 2007) Зайцева, Лариса ІванівнаУ статті виокремлено та обґрунтовано педагогічні умови формування позитивної мотивації у старших дошкільників до математичної діяльності
- ДокументСуспільне дошкільне виховання в Україні за часів державної незалежності (1991-2008 рр.): втрати та здобутки(Херсон: Видавництво ХДУ, 2008) Улюкаєва, Ірина ГереєвнаУ статті проаналізовано процеси, що відбувалися в суспільному дошкільному вихованні України 1991 – 2008 рр., визначено негативні та позитивні тенденції, втрати та здобутки.
- ДокументСпецифіка формування комунікативної компетентності учнів молодшого шкільного віку шкіл-інтернатів для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування(Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту. Харків, 2009) Толкачова, Анжеліка СергіївнаПроаналізовано та визначено специфіку формування комунікативної компетентності учнів молодшого шкільного віку шкіл-інтернатів для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Це педагогічно занедбані діти, які до влаштування в школу-інтернат були позбавлені нормальних умов життя. Формування комунікативної компетентності повинно носити комплексний характер і охоплювати цілісну систему навчально-виховного процесу школи-інтернату
- ДокументПсихологічні особливості ставлення батьків до дитини дошкільного віку(Актуальні проблеми практичної психології, 2009) Горецька, Олена ВіталіївнаУ статті проаналізовано проблему дитячо-батьківських відносин. Виділені особливості й специфіку впливу батьківської позиції на формування ставлення до дитини і вибір стилю спілкування з нею.
- ДокументІнтертекстуальні аспекти трилогії В. Нестайка "Тореадори з Васюківки"(Волинський національний університет імені Лесі Українки, 2009) Салюк, Богдана АнатоліївнаУ статті трилогія Вс. Нестайка “Тореадори з Васюківки” трактується з позиції категорії інтертекстуальності. Досліджено типи міжтекстової взаємодії твору із прототекстами.
- ДокументЕмоційні оказіоналізми в художній прозі Михайла Стельмаха(Актуальні питання філології, 2009) Попова, Ольга ІванівнаЗдійснено лінгвостилістичний аналіз оказіоналізмів Михайла Стельмаха. З’ясовано стилістичний потенціал виявлених оказіоналізмів та особливості їх використання з метою стилізації розмовності та оновлення й збагачення образних ресурсів художніх творів письменника.
- ДокументМетоди дослідження фізичної підготовленості студентів вищих педагогічних навчальних закладів(Харківське обласне відділення Національного олімпійського комітету України, 2009) Третяк, Олена ВолодимирівнаРозкриваються методи дослідження фізичної підготовленості студентів вищих педагогічних навчальних закладів, як одного із важливих чинників підвищення ефективності управління процесом фізичного виховання. Особиста фізична культура має декілька компонентів, які характеризують її рівень, це стан здоров’я, фізичний розвиток, фізична працездатність, фізична підготовленість, фізична досконалість як їхня сукупність. Ці компоненти визначають фізичну готовність фахівця до виконання своїх професійних функцій та життєдіяльності.
- ДокументКритерії прояву феномена дружби в підлітковому віці(Кам'янець-Подільський : Аксіома, 2010) Сердюк, Наталія ІванівнаУ статті розглядається підліткова дружба, як підлітки розуміють феномен дружби, а також якими критеріями вони керуються при виборі друзів.
- ДокументІсторична ретроспектива в повісті Тараса Шевченка «Близнецы»(Волинь - Житомирщина : історико-філологічний збірник з регіональних проблем, 2010) Новик, Ольга ПетрівнаУ статті розглядаються особливості відтворення історії в повісті Т. Шевченка «Близнята», взаємозв’язок переосмислення історії з особливостями хронотопу твору, автобіографічними мотивами. Історія подана через персоналії історичних та культурних діячів, літературні, архітектурні пам’ятки.
- ДокументФункціонально-комунікативні особливості приєднувальних конструкцій(Бердянський державний педагогічний університет, 2010) Богдан, Валерій ВолодимировичРобота присвячена аналізу засобів з'єднання окремих речень та надречень у більші текстові одиниці, а саме особливостям комунікативної організації частин приєднувальних конструкцій та складнопідрядних речень на матеріалі різножанрових текстів сучасної англійської мови. Зроблено висновок про схожість між механізмом взаємодії тема-рематичних компонентів на рівні речення та на рівні тексту.
- ДокументПсихологічні умови оптимізації спілкування батьків з дітьми дошкільного віку(Вісник ХНПУ імені Г. С. Сковороди, 2010) Горецька, Олена ВіталіївнаСтаття присвячена проблемі оптимізації процесу спілкування батьків з дітьми дошкільного віку. Проаналізовано стан її розроблення в сучасній психолого-педагогічній науці; визначено та обґрунтовано психологічні умови оптимізації спілкування батьків з дітьми дошкільного віку.
- ДокументЛицарський дискурс у "Подорожі..." М. Йогансена та "Поверненні Дон Кіхота" Г. К. Честертона(ДЗ “ЛНУ імені Тараса Шевченко", 2010) Школа, Ірина ВікторівнаСтаття присвячена дослідженню особливостей лицарського дискурсу в “Подорожі…” М. Йогансена та “Поверненні Дон Кіхота” Г. К. Честертона. Автор виділяє характерні риси лицарського роману та досліджує їх трансформацію у творах українського та англійського письменників
- ДокументОсобливості художньої модифікації роману “Дон Кіхот” у творах М. Йогансена та Г. К. Честертона(Видавничий дім Дмитра Бураго, 2010) Школа, Ірина ВікторівнаУ статті розглядаються особливості рецепції роману «Дон Кіхот» М. Сервантеса у «Подорожі…» М. Йогансена та «Поверненні Дон Кіхота» Г.К. Честертона. Відзначаються типологічні паралелі між творами українського та англійського письменників
- ДокументОбраз мегаполісу у творах для дітей Е. Кестнера та В. Нестайка(БДПУ, 2010) Салюк, Богдана АнатоліївнаУ статті проаналізовано образ мегаполісу у творах для дітей Е. Кестнера та Вс. Нестайка. Здійснено спробу виявити засоби творення урбаністики, адекватні для дитячої літератури.