Переглянути
Нові надходження
Зараз показуємо 1 - 5 з 29
- ДокументEx providentia majōrum: жанровий різновид сімейного роману-хроніки в англійській та українській літературі І половини ХІХ ст.(Бердянський державний педагогічний університет, 2014) Чик, ДенисУ статті обґрунтовується думка, що М. Еджворт і Г. Квітка-Основ’яненко стали фундаторами жанрового різновиду сімейного роману-хроніки в англійській та українській літературах. У романах “Castle Rackrent” і “Пан Халявский” показано історичні зміни та трансформації, які відбувалися з дворянськими родинами Ірландії та України у XVIII ст. За жанром – це сімейні хроніки, які охоплюють історію трьох поколінь, і не є історичними романами. Міфо-ритуальною основою романів є культ предків, який у текстах десакралізовано.
- ДокументАнатомія імперій: історичний дискурс українського та німецькомовного роману виховання ІІ половини ХІХ ст.(Бердянський державний педагогічний університет, 2014) Чик, ОльгаУ статті розглянуто специфіку історизму романів виховання “Люборацькі” А. Свидницького, “Der grüne Heinrich” Ґ. Келлера, “Die Akten des Vogelsangs” В. Раабе, “Effi Briest” Т. Фонтане. А. Свидницький та І. Нечуй-Левицький зображують негативні впливи дискримінаційної політики Російської імперії. Формування героїв Ґ. Келлера та Т. Фонтане також пов’язане з розбудовою Швейцарської конфедерації та Германської імперії О. фон Бісмарка. Історичний процес перетворення Німеччини у промислову країну наприкінці ХІХ ст. відтворено у романі В. Раабе.
- ДокументСтихотворение О. Э. Мандельштама “Золотистого меда струя из бутылки текла…” (опыты реального комментария)(Бердянський державний педагогічний університет, 2014) Казарин, Владимир; Новикова, Марина; Криштоф, ЕленаВ статье проанализировано стихотворение О. Э. Мандельштама “Золотистого меда струя из бутылки текла…”. Cплетая в цепочке ассоциаций сегодняшнее и давно минувшее, скоротечное и непреходящее, обиходное и легендарно-мифологическое, Мандельштам запечатлевает в своем произведении глубокое чувство драгоценности жизни.
- ДокументФольклоризм поезії Сильвестра Яричевського в контексті розвою української літератури від романтичного традиціоналізму до сецесіонізму(Бердянський державний педагогічний університет, 2014) Погребенник, ВолодимирСтаттю присвячено проблемі впливу сецесіонізму – різновиду модернізму в літературі початку ХХ ст. – на естетичні принципи і художню практику С. Яричевського-поета, зокрема як автора ліро-епічних творів, прикметних асиміляцією міфофольклорних джерел.
- ДокументОбраз Тараса Шевченка в авторському міфотворенні біографічного сюжету(Бердянський державний педагогічний університет, 2014) Бондарева, ОленаУ статті на прикладі п’єси І. Драча розглянуто нетрадиційну для української літератури жанрову форму белетризованої драми, яка враховує структурні особливості всіх трьох родів літератури. У подібній художній цілісності нового ґатунку на досить специфічному рівні відбувається розмивання жанрових та родо-видових кордонів. Подібні факти жанрового критицизму властиві й іншим європейським літературам.