Наукові видання
Постійне посилання на фонд
Переглянути
Перегляд Наукові видання за Дата публікації
Зараз показуємо 1 - 20 з 1273
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументЦерковний устрій Запорозьких Вольностей (1734 – 1775)(Запоріжжя : РА „Тандем–У”, 1998) Лиман, Ігор ІгоровичУ праці досліджуються питання світорозуміння запорожців, релігійної культури українського козацтва, родинних відносин на Запорожжі, характер української православної традиції. Також включає вивчення своєрідних козацьких релігійних поглядів й повсякденну практику, та елементи вірувань і обрядів.
- ДокументПроблема присоединения в английском языке(Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, 1999) Дмитренко, Виктория Афанасьевна; Богдан, Валерий ВладимировичСтатья посвящена анализу сходных и отличительных структурно-семантических особенностей присоединительных конструкций (ПК) с частями, объединенными присоединительными союзными средствами, омонимичными подчинительным, и сложноподчиненных предложений. Союзные ПК следует выделить в особую группу, отделяя их как от синтагм на уровне предложения (вводной конструкций, обособления, приложения), так и на уровне текста (парцелляции, а также других типов присоединения). На материале современного английского языка показано, что несмотря на то, что первая часть ПК (основополагающее высказывание) всегда автосемантично, а вторая (присоединенная часть) синсемантична, последняя часто несет важную смысловую нагрузку и играет далеко не второстепенную роль.
- ДокументБердянск в дневниках титулярного советника В. К. Крыжановского(Просвіта, 2002) Баханов, Костянтин Олексійович; Лиман, Ігор ІгоровичВ книге представлено исследование К. А. Бахановым и И. И. Лыманом дневников титулярного советника В. К. Крыжановского как исторического источника 30-70-х годов ХІХ в. Опубликованы дошедшие до нас тексты дневников В. К. Крыжановского за 1865, 1870, 1875 и 1876 гг., в которых содержатся сведения о Бердянске. Книга представляет интерес для ученых-историков, учителей, студентов, краеведов и всех, кто интересуется историей Украины ХІХ в.
- ДокументСпіввідношення лексико-граматичних форм підрядних приєднувальних конструкцій і складнопідрядних речень у сучасній англійській мові(Вісник Харківського національного університету, 2002) Богдан, Валерій ВолодимировичУ статті розглянуто приєднувальні конструкції та складнопідрядні речення з погляду тотожності / опозиції їхніх лексико-граматичних форм. Зроблено висновок, що як збіг лексико-граматичних форм в частинах підрядних приєднувальних конструкцій і складнопідрядних речень, так і їхнє протиставлення сприяють не тільки формальній єдності даних білатеральних одиниць, але й їхньому функціонуванню як семантично згуртованих конструкцій, що збігається з висновками дослідників складносурядних речень і приєднувальних конструкцій з сурядним приєднувальним зв'язком.
- ДокументВивчення особливостей елементарної математичної компетентності старших дошкільників(Вісник наукових праць НПУ імені МП Драгоманова, 2002) Зайцева, Лариса ІванівнаВизначено умови для становлення елементарної математичної компетентності дитини. Схарактеризовано його математичну компетентність як елементарну. При цьому розглядати її, як складну, комплексну характеристику, що включає мотиваційний, змістовий та дійовий компоненти.
- ДокументПропозиціональні відношення в рамках приєднувальних конструкцій і складнопідрядних речень(Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, 2003) Богдан, Валерій ВолодимировичУ тезах проаналізовано пропозиціональні відношення в рамках приєднувальних конструкцій і складнопідрядних речень. Зроблено висновок, що стрижневі для приєднувальної конструкції змістові домінанти аддитивності та оцінки конкретизуються в таких пропозиціональних значеннях: додаткової інформації й уточнення, гіпотези та висновку, причини та наслідку, протиставлення та перелічення.
- ДокументДіяльність Генерального секретарства (міністерства) з міжнаціональних (міжнародних) справ УНР(Проблеми історії України ХІХ–початку ХХ ст., 2005) Макаренко, Тамара ПетрівнаНа початку ХХ ст. сучасні території України продовжували перебувати у складі Російської та Австро-Угорської імперій. Соціально-економічний поступ України суттєво гальмувався умовами розвитку цих двох держав та загальними світовими тенденціями, зокрема, економічною кризою 1900 – 1903 рр. На відміну від країн Західної Європи, де криза змінилася економічним зростанням, Росія після кризи вступила в полосу депресії (застій в економіці), що була наслідком російсько-японської війни 1904 – 1905 рр. та революції 1905 – 1907 рр. Депресія продовжувалася до 1908 р. У 1909 – 1914 рр. відбулось прискорене піднесення економіки. Економічне зростання особливо відчутним було в українській промисловості. Незважаючи на те, що вона формувалась як частина загальноімперського економічного комплексу, складні соціально-економічні та політичні обставини не завадили на початку ХХ ст. завершенню в Україні промислового перевороту.
- ДокументФормування стилістичних умінь майбутніх учителів початкової школи під час вивчення синтаксису сучасної української літературної мови(Початкова школа, 2005) Попова, Ольга ІванівнаУ тексті розглянуто синтаксис як вищий граматичний рівень мови, що визначає функціональну довершеність та оцінку мовних засобів. Автор обґрунтовує стилістичні можливості синтаксису, які базуються на розширеній синонімії явищ цього розділу граматики. У контексті підготовки майбутніх учителів початкової школи актуальним виявляється формування стилістичних умінь та навичок студентів під час вивчення синтаксису. Експеримент підтримує практичну стилістику, сприяючи систематичному формуванню стилістичних умінь у студентів засобами смислової, експресивної та функціональної синонімії. Досліджено стилістичні особливості синонімічних засобів у мовленні. Проаналізовано вживання словосполучень і членів речення в різних стилях мовлення, розглядають їх роль у виразності та стилістичному оформленні текстів. Вивчається вплив синтаксичних конструкцій на емоційне вираження, логічність викладу думок, а також їхню різноманітність і виразність у мовленні різних жанрів і стилів. Досліджено стилістичні особливості мовлення, зокрема звертань та риторичних засобів, які активно використовуються у діловому, художньому та науковому мовленні. Вказано на значення прямої та непрямої мови, виразності складних речень у різних стилях мовлення. Робота зазначає на важливість формування стилістичної вправності учнів початкової школи, включаючи вправи з редагування текстів та стилістичне експериментування для покращення їхніх навичок мовлення.
- ДокументЛінгвокультурологічний підхід до вивчення української лексики у школах з російською мовою навчання(Київ ; Ніжин : Видавництво «Аспект-Поліграф», 2006) Дороз, Вікторія ФедорівнаУ монографії виокремлено і розкрито теоретичні засади методики збагачення учнівського мовлення українознавчою лексикою. З урахуванням цього в основу дослідження покладено комплексний підхід до формування українського мовлення російськомовних і болгарськомовних учнів, передбачено ознайомлення їх не лише з основним лексичним, а й з фоновим, символічним значеннями слова; застосовано лінгвокультурологічні зіставлення рідної та української мов; акцентовано увагу на стимулюванні мовленнєвих умінь на репродуктивному та продуктивному рівнях у процесі комунікації; передбачено розширення та активізацію словникового запасу учнів в полімовному суспільстві. Для викладачів, аспірантів, учителів, фахівців у галузі мовної освіти.
- ДокументСтруктурні, семантичні та комунікативно-прагматичні особливості приєднувальних конструкцій і складнопідрядних речень(Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, 2006) Богдан, Валерій ВолодимировичРоботу присвячено аналізу відмінних рис зовнішньо ізоморфних синтаксичних одиниць – приєднувальних конструкцій і складнопідрядних речень. Розглянуто різні підходи до визначення кількості компонентів приєднувальних конструкцій і розширена класифікація приєднуваних частин.
- ДокументПроблема захисту прав національних меншин в добу Української Центральної Ради(Zaporizhzhia Historical Review, 2006) Макаренко, Тамара ПетрівнаДосягнення Української Народної Республіки у сфері задоволення етноспецифічних потреб осіб неукраїнської національності були настільки значними, що залишаються актуальними й нині. Насамперед це проявилося в діяльності Центральної Ради, виборювання якою права для українців самостійно організовувати своє національне життя було невідривно повíязане з наданням таких самих можливостей всім меншинам на території УНР.
- Документ«Юне місто». Літопис історії Бердянська очима кореспондентів «Одеського Вісника» (1827–1860 рр.)(РА «Тандем – У», 2007) Лиман, Ігор Ігорович; Піменов, АндрійДо археографічного видання увійшли публікації найпопулярнішої у ХІХ столітті на просторах від Молдови до Кавказу регіональної газети «Одеський Вісник», які стали своєрідною хронікою перших 33-х років історії Бердянська. У них висвітлена діяльність Бердянського порту, закордонна торгівля Бердянська, діяльність органів міського самоврядування, стан економіки міста, будівництво найважливіших міських споруд, духовне, культурне життя населення, розвиток освіти, охорони здоров’я в місті, знакові події громадського життя в Бердянську, реакція м іста на міжнародні події тощо. Книга розрахована на широке коло читачів – науковців, викладачів, студентів, школярів, усіх, хто цікавиться історією рідного краю.
- Документ«Вольный Бердянск» : місто в період анархістського соціального експерименту (1918–1921 роки)(Запоріжжя : РА «Тандем – У», 2007) Чоп, Володимир Миколайович; Лиман, Ігор ІгоровичУ монографії на основі унікальних архівних, музейних документів, спогадів старожилів, мемуарів учасників подій, фотодокументів приватних колекцій, аудіоматеріалів досліджується комплекс проблем, пов’язаних із визначенням місця Бердянська в історії махновського руху і місця махновського руху в історії Бердянська 1918 – 1921 рр. Книга розрахована на широке коло читачів — бердянців і гостей міста, науковців, викладачів, студентів, школярів, усіх, хто цікавиться історією рідного краю.
- ДокументЩодо особливої значущості відокремленого приєднувального сполучникового засобу(Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, 2007) Богдан, Валерій ВолодимировичПри розгляді приєднувальних конструкцій увагу дослідників привертає один із засобів, який виконує функцію рельєфного, стилістичного виділення другої частини висловлення – графічно відокремлений приєднувальний сполучний засіб. Цей коннектор, формально виділений з обох боків крапками, (а значить і суттєвими паузами) в окреме висловлення набуває особливої значущості, додаткового логічного наголосу, а сама приєднувальна конструкція – лаконічності та значної експресії.
- ДокументПедагогічні умови формування позитивної мотивації у старших дошкільників до математичної діяльності(Збірник наукових праць Уманського державного педагогічного університету, 2007) Зайцева, Лариса ІванівнаУ статті виокремлено та обґрунтовано педагогічні умови формування позитивної мотивації у старших дошкільників до математичної діяльності
- ДокументФормування критичного мислення учнів на уроках мови(Освіта України, 2008) Дороз, Вікторія Федорівна; Романова, Л. Я.; Ярова, Олена Борисівна; Нищета, Володимир Анатолійович; Удовиченко, Г. А.У монографії висвітлюються актуальні проблеми формування у школярів критичного мислення за умов: крос-культурного навчання української мови учнів-представників національних спільнот (В. Дороз); застосування педагогічної технології життєтворчих проєктів на уроках української мови (В. Нищета); формування функціонального мовлення учнів профільних класів (Л. Романова); формування мовленнєвої компетенції учнів на уроках англійської мови (О. Ярова, Г. Удовиченко). Кожен з розділів містить теоретичне обґрунтування проблеми, опис практичного застосування технології критичного мислення на уроках української, російської, англійської мов, літератури, історії. Поруч з теоретичним матеріалом широко представлено методичні розробки, що стосуються формування критичного мислення школярів, подається інформація щодо подальшого поглибленого самостійного вивчення окремих питань з певної проблематики. Монографію адресовано студентам-філологам, викладачам вищих навчальних закладів, учителям.
- ДокументЕтнокультурна компетентність та її формування у студентів педагогічного університету: технологічний аспект(Юго-Восток, 2008) Гуренко, Ольга ІванівнаМонографія складається з чотирьох розділів. У першому розділі викладені теоретичні засади підготовки педагогів до роботи в поліетнічному середовищі. У другому – представлена психолого-педагогічна характеристика етнокультурної компетентності майбутнього педагога: сутність, структура, модель етнокультурної компетентності та рівні її формованості у студентів педагогічного університету. Третій розділ присвячений технології формування етнокультурної компетентності майбутніх педагогів: її теоретичному обгрунтуванню, специфіці реалізаціїї в умовах педагогічного університету та опису позитивної динаміки сформованості етнокультурної компетентності у студентів. Четвертий розділ монографії має практичне спрямування. У ньому поданий спецкурс “Етнокультура національних меншин українського Північного Приазов’я”, який викладався у межах розробленої технології, та методичні рекомендації до проведення лекційних і семінарсько-практичних занять. Монографія розрахована на викладачів вищих педагогічних навчальних закладів, організаторів виховної роботи у культурно-освітніх центрах національних груп.
- ДокументСуспільне дошкільне виховання в Україні за часів державної незалежності (1991-2008 рр.): втрати та здобутки(Херсон: Видавництво ХДУ, 2008) Улюкаєва, Ірина ГереєвнаУ статті проаналізовано процеси, що відбувалися в суспільному дошкільному вихованні України 1991 – 2008 рр., визначено негативні та позитивні тенденції, втрати та здобутки.
- ДокументУсна історія Голодомору 1932-1933 років у Північному Приазов’ї. Бердянський вимір(Запоріжжя : «АА Тандем», 2009) Лиман, Ігор Ігорович; Константінова, Вікторія МиколаївнаУ книзі публікується усний історичний наратив, записаний експедиціями Бердянського державного педагогічного університету в 2007-2009 рр. Розраховано на широке коло читачів – науковців, викладачів, студентів, школярів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться «живою історією», мікроісторією, історією України ХХ ст.
- ДокументНавчально-виховна діяльність у дошкільному закладі: проблеми, пошуки, знахідки : колективна монографія(Донецьк : ТОВ "Юго-Восток, Лтд", 2009) Гайдаржийська, Любов; Кот, Надія Андріївна; Литвин, Ольга; Зайцева, Лариса Іванівна; Захарова, Наталя Миколаївна; Омеляненко, Алла Володимирівна; Зрожевська, Алла; Улюкаєва, Ірина Гереєвна; Тельчарова, Олена Панасівна; Мішечкіна, Марина; Потоцька, Тетяна Федорівна; Макаренко, Ліля; Гуренко, Ольга ІванівнаКолективна монографія присвячена проблемі пошуку шляхів підвищення ефективності освітньо-виховної роботи в дошкільному навчальному закладі, її перебудови відповідно до сучасних вимог. Автори охопили широке коло питаннь організації виховання й навчання дітей дошкільного віку, розроблення нових методик і педагогічних технологій. Підготовлене видання є творчим науковим доробком кафедри дошкільної освіти Бердянського державного педагогічного університету. Монографія розрахована на науковців, викладачів ВНЗ, а також практичних працівників – педагогів дошкільної освіти