Кафедра економіки, менеджменту та фінансів
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд Кафедра економіки, менеджменту та фінансів за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 70
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументPR- технології в бізнесі : силабус навчальної дисципліни для здобувачів спеціальності 051 Економіка ОПП "Економіка бізнесу" на 2023-2024 навчальний рік(Бердянський державний педагогічний університет, 2023) Задворна, Олена ВасилівнаМетою навчальної дисципліни «PR- технології в бізнесі» є формування відповідальної психології учасника суспільного виробництва здатного на самостійну цивілізовану підприємницьку діяльність, діяльність пов’язану з комунікаціями із суспільством та громадськістю. Метою викладання «PR- технології в бізнесі» є формування у здобувачів вищої освіти сучасного розуміння та вміння вирішення проблеми впливу на цільові аудиторії у ринковій та суспільній діяльності підприємства. Предметом навчальної дисципліни є вивчення особливостей сутності, напрямків та психологічних засад забезпечення діяльності Паблік Рілейшнз для виявлення проблем у зв’язках між організацією та громадськістю, визначення шляхів, змісту та засобів їх розв’язання. тощо.
- ДокументАдміністративний менеджмент : силабус 2023-2024 н.р. (ОПП "Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу")(БДПУ, 2023) Леміш, Катерина МихайлівнаСилабус з дисципліни «Адміністративний менеджмент» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 073 Менеджмент освітньо-професійної програми «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу». Метою викладання курсу «Адміністративний менеджмент» є підвищення ефективності управління організаційними структурами завдяки правильному використанню менеджерами різних рівнів принципів та інструментів адміністрування, створенню цілісної системи адміністративного управління організацією. Предметом курсу є загальні закономірності та особливості управління підприємствами та адміністративними установами.
- ДокументАналіз господарської діяльності підприємств готельного, курортного та туристичного сервісу : силабус навчальної дисципліни на 2023-2024 н. р. 4МН-з(БДПУ, 2023) Несторенко, Тетяна ПетрівнаМетою навчальної дисципліни «Аналіз господарської діяльності підприємств готельного, курортного та туристичного сервісу» є надання студентам ґрунтовних теоретичних знань та практичних навичок з питань аналізу результатів діяльності підприємства в умовах функціонування ринкових відносин, озброєння майбутніх фахівців сучасною науковою методологією, передбачення економічних наслідків управлінських рішень та їх обґрунтування на підставі використання принципів і методів аналізу та пошуку резервів з метою забезпечення ефективності господарювання на рівні підприємства як первинної ланки виробництва. Основними завданнями є придбання студентами теоретичних знань та практичних навичок, необхідних для кваліфікованого вирішення практичних задач при проведенні аналізу діяльності підприємства, при плануванні та контролю, а також подальшого вдосконалення процесу контролю на підприємствах, яке передбачає опанування сучасних прийомів та методів економічного аналізу в сучасних умовах. Компетентності та програмні результати навчання: Загальні компетентності навчання: Здатність до абстрактного мислення, аналізу, синтезу та встановлення взаємозв’язків між соціально-економічними явищами та процесами. Здатність до компетентного сприйняття й аналізу професійно важливої економічної інформації. Фахові компетентності: Здатність аналізувати результати діяльності організації, зіставляти їх з факторами впливу зовнішнього та внутрішнього середовища, визначати перспективи розвитку організації. Здатність вибирати методи та інструменти для аналізу, оцінки, планування й організації діяльності суб’єкту господарювання на поточний і перспективний період за результатами досліджень середовища підприємства. Результати навчання: Демонструвати навички самостійної роботи, гнучкого мислення, відкритості до нових знань, бути критичним і самокритичним. Оцінювати правові, соціальні та економічні наслідки функціонування організації. Виявляти навички пошуку, збирання та аналізу інформації, розрахунку показників для обґрунтування управлінських рішень. Виконувати аналіз ефективності здійснення зовнішньо-економічної діяльності підприємством. Зміст курсу: Вступ в аналіз господарської діяльності. Способи обробки економічної інформації. Типологія видів аналізу господарської діяльності. Методика факторного аналізу. Методи визначення впливу факторів на показник. Система комплексного аналізу i пошуку резервів підвищення ефективності підприємства. Методика функціонально-вартісного аналізу. Методика аналізу основних показників виробничо-фінансової діяльності.
- ДокументАналіз господарської діяльності підприємств готельного, курортного та туристичного сервісу : силабус навчальної дисципліни на 2024-2025 н. р., 3МН, 3МН-з(БДПУ, 2024) Несторенко, Тетяна ПетрівнаМетою навчальної дисципліни «Аналіз господарської діяльності підприємств готельного, курортного та туристичного сервісу» є надання студентам ґрунтовних теоретичних знань та практичних навичок з питань аналізу результатів діяльності підприємства в умовах функціонування ринкових відносин, озброєння майбутніх фахівців сучасною науковою методологією, передбачення економічних наслідків управлінських рішень та їх обґрунтування на підставі використання принципів і методів аналізу та пошуку резервів з метою забезпечення ефективності господарювання на рівні підприємства як первинної ланки виробництва. Основними завданнями є придбання студентами теоретичних знань та практичних навичок, необхідних для кваліфікованого вирішення практичних задач при проведенні аналізу діяльності підприємства, при плануванні та контролю, а також подальшого вдосконалення процесу контролю на підприємствах, яке передбачає опанування сучасних прийомів та методів економічного аналізу в сучасних умовах.
- ДокументАналіз інвестиційних проєктів : силабус навчальної дисципліни для здобувачів 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок, на 2023-2024 н.р.(Бердянський державний педагогічний університет, 2023) Сидорченко, Тетяна ФедорівнаМетою є формування у здобувача вищої освіти системних навичок та вмінь щодо розробки, обґрунтування та аналізу інвестиційних проєктів в частині управління інвестиційним процесом з метою задоволення суспільних потреб в умовах невизначеності та обмеженості ресурсів. Предметом навчальної дисципліни є концепції, критерії та підходи, що використовуються для порівняння альтернативних проєктів та обґрунтування рішень щодо прийняття їх до реалізації. Велике значення даної дисципліни у підготовці фахівців з банківської справи пояснюється важливістю оперативного та правильного проведення аналізу інвестиційних проєктів при наданні банківських кредитів та здійсненні банками реальних інвестицій.
- ДокументАудит : силабус навчальної дисципліни на 2023-2024 н. р. для ОПП "Фінанси, банківська справа та страхування"(БДПУ, 2023) Костенко, Ганна ПетрівнаМетою курсу є формування теоретичних знань і практичних навичок для здійснення аудиторських перевірок фінансової та господарської діяльності, а також планування аудиторської діяльності. Предметом курсу є регулювання фінансової та господарської діяльності підприємств та оцінка її відповідності чинному законодавству та критеріям ефективності використання.
- ДокументБренд менеджмент : силабус 2023-2024 н.р. (ОПП "Менеджмент")(БДПУ, 2023) Леміш, Катерина МихайлівнаСилабус з дисципліни «Бренд менеджмент» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 073 Менеджмент освітньо-професійної програми «Менеджмент». Метою викладання курсу «Бренд-менеджмент» є сформувати та поглибити у здобувачів вищої освіти професійно-компетентні знання та навички щодо технологій створення та управління брендами як важливими нематеріальними активами підприємств туристичного бізнесу. Предметом курсу є теоретичні та практичні аспекти брендингу, специфіку створення та управління брендами як важливими нематеріальними активами підприємств туристичного бізнесу та країни.
- ДокументБюджетная система : cилабус навчальної дисципліни на 2023-2024 н.р. для ОПП "Фінанси, банківська справа та страхування"(2023) Глазова, Яна ВасилівнаМетою навчальної дисципліни є формування знань з організації та функціонування бюджетної системи, її роль у соціально-економічному розвитку країни, а також сутності бюджетних відносин та характеру їх впливу на суспільство. Предметом є фінансово-економічні відносини, що виникають в процесі формування бюджету та здійснення видатків, які забезпечують реалізацію функцій держави.
- ДокументБізнес-планування : силабус навчальної дисципліни на 2023-2024 н. р., 2ФС, 2ЕК(БДПУ, 2023) Несторенко, Тетяна ПетрівнаМетою навчальної дисципліни «Бізнес-планування» є надання студентам ґрунтовних знань з бізнес-планування та підприємницької діяльності, оволодіння інструментарієм розробки бізнес-планів та прийняття ефективних господарських рішень з огляду на сучасні економічні реалії та українське законодавство. Основними завданнями є формування чіткого уявлення про те, що успіх будь-якого бізнесу залежить не тільки від наявності стартового капіталу і підприємницького хисту, а й від знання закономірностей функціонування економічних мікросистем у різних ринкових ситуаціях й вміння їх ефективно застосовувати; набуття навичок розробки бізнес-планів та практичного використання мікроекономічного аналізу в підприємницькій діяльності й в бізнесі. Зміст курсу: Зміст і значення економічної діяльності суспільства. Економічна природа бізнесу і підприємництва. Загальна теорія ринку. Типи ринкових структур. Етичні норми ділового спілкування. Формування ідей бізнесу та їх обґрунтування. Вибір способу входження у бізнес. Маркетингове дослідження ринку. Принципи та послідовність розробки бізнес-плану. Державна реєстрація суб’єктів господарювання. Вибір оптимальної форми оподаткування бізнесу.
- ДокументБізнес-планування : силабус навчальної дисципліни на 2023-2024 н. р., 4ПР-з(БДПУ, 2023) Несторенко, Тетяна ПетрівнаМетою навчальної дисципліни «Бізнес-планування» є надання студентам ґрунтовних знань з бізнес-планування та підприємницької діяльності, оволодіння інструментарієм розробки бізнес-планів та прийняття ефективних господарських рішень з огляду на сучасні економічні реалії та українське законодавство. Основними завданнями є формування чіткого уявлення про те, що успіх будь-якого бізнесу залежить не тільки від наявності стартового капіталу і підприємницького хисту, а й від знання закономірностей функціонування економічних мікросистем у різних ринкових ситуаціях й вміння їх ефективно застосовувати; набуття навичок розробки бізнес-планів та практичного використання мікроекономічного аналізу в підприємницькій діяльності й в бізнесі. Зміст курсу: Зміст і значення економічної діяльності суспільства. Економічна природа бізнесу і підприємництва. Загальна теорія ринку. Типи ринкових структур. Етичні норми ділового спілкування. Формування ідей бізнесу та їх обґрунтування. Вибір способу входження у бізнес. Маркетингове дослідження ринку. Принципи та послідовність розробки бізнес-плану. Державна реєстрація суб’єктів господарювання. Вибір оптимальної форми оподаткування бізнесу.
- ДокументБізнес-планування : силабус навчальної дисципліни на 2024–2025 н. р., м2ФС-з(БДПУ, 2024) Несторенко, Тетяна ПетрівнаМетою є надання студентам ґрунтовних знань з бізнес-планування та підприємницької діяльності, оволодіння інструментарієм розробки бізнес-планів та прийняття ефективних господарських рішень з огляду на сучасні економічні реалії та українське законодавство. Основними завданнями є формування чіткого уявлення про те, що успіх будь-якого бізнесу залежить не тільки від наявності стартового капіталу і підприємницького хисту, а й від знання закономірностей функціонування економічних мікросистем у різних ринкових ситуаціях й вміння їх ефективно застосовувати; набуття навичок розробки бізнес-планів та практичного використання мікроекономічного аналізу в підприємницькій діяльності й в бізнесі.
- ДокументЕкономіка галузевих ринків : силабус навчальної дисципліни для здобувачів 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок на 2023-2024 н. р.(БДПУ, 2023) Несторенко, Тетяна ПетрівнаМетою навчальної дисципліни "Економіки галузевих ринків" є розширення світогляду студентів про сучасні підходи виділення галузевих ринків, вивчення базових концепцій, основних шкіл і методів дослідження галузевих ринків. Засвоєння навчальної дисципліни необхідне для подальшого поглибленого вивчення економічної теорії та її взаємозв'язок з питаннями економічної політики. Предметом є закономірності формування, виділення та функціонування ринкових структур, принципи взаємодії споживачів і виробників на основі ринкових сигналів, які породжуються попитом і пропозицією. Зміст курсу: Предмет і метод "Економіки галузевих ринків". Фірма, ринок і галузь: підходи до визначення. Узагальнені ринкові структури. Монопольна влада. Олігополістичні ринки однорідних продуктів. Ринки неоднорідних продуктів. Концентрація, бар'єри входу в галузь, злиття й поглинання. Науково-дослідницькі й конструкторські розробки. Цінова політика. Вплив реклами на ринок. Проблема асиметричності інформації про якість продукції. Державна галузева політика.
- ДокументЕкономіка Північного Приазов'я : силабус навчальної дисципліни для здобувачів спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування на 2023-20234 навчальний рік(Бердянський державний педагогічний університет, 2023) Задворна, Олена ВасилівнаМетою навчальної дисципліни «Економіка Північного Приазов’я» є формування теоретичної основи сукупності знань та вмінь, що формують сучасне економічне мислення фахівця в області економіки, фінансів та управління, формування теоретичних і практичних знань про закономірності та особливості функціонування регіональної економіки, сучасний стан і напрямки розвитку економіки Північного Приазов’я в умовах євроінтеграційних процесів. Предметом навчальної дисципліни є вивчення економічних процесів розвитку Північного Приазов’я, тобто вивчення економічних відносин між виробниками та споживачами, між підприємствами та постачальниками сировини та комплектуючих виробів, між підприємствами та державою з приводу ефективного розвитку регіону тощо.
- ДокументЕкономіка підприємства : силабус навчальної дисципліни на 2023-2024 навчальний рік ОП Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу(Бердянський державний педагогічний університет, 2023) Сидорченко, Тетяна ФедорівнаМетою навчальної дисципліни є формування базових знань основ механізму функціонування підприємства в сучасних вітчизняних умовах та набуття студентами практичних навичок щодо їх застосування у майбутній професії. Предметом навчальної дисципліни є методи і способи раціонального поєднання та ефективного використання всіх елементів виробничого процесу на рівні підприємства.
- ДокументЕкономічна психологія : силабус навчальної дисципліни для здобувачів 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок на 2023-2024 н. р.(БДПУ, 2023) Несторенко, Тетяна ПетрівнаМетою є формування компетентності в галузі економічної психології як міждисциплінарної галузі наукового знання та практичної готовності до здійснення професійних психологічних функцій у сфері виробничої діяльності. Основними завданнями є формування загального уявлення про психологічні основи ведення бізнесу; розкриття психологічних аспектів економічної діяльності; вивчення теоретико-методологічних і прикладних закономірностей та особливостей прояву індивідуальних і групових психологічних якостей в економічному середовищі, а також чинників і механізмів впливу економічних явищ на формування поведінки особистості в ринковому середовищі. Зміст курсу: Предмет, завдання та структура економічної психології. Економічна поведінка. Методи дослідження економічної поведінки. Економічна психологія сприйняття грошей. Економіко‐психологічні передумови розвитку підприємництва. Умови формування та розвитку трудового потенціалу: економіко‐психологічні аспекти. Ринок праці. Психологія вибору професії. Психологія споживача. Фактори психологічного впливу на суб’єктів фондового та фінансового ринків. Інновації та їх прояв в економіці і психології.
- ДокументЕкономічна психологія : силабус навчальної дисципліни на 2024–2025 н. р., 4 ЕК(Бердянський державний педагогічний університет, 2024) Несторенко, Тетяна ПетрівнаМетою курсу є формування компетентності в галузі економічної психології як міждисциплінарної галузі наукового знання та практичної готовності до здійснення професійних психологічних функцій у сфері виробничої діяльності. Основними завданнями є формування загального уявлення про психологічні основи ведення бізнесу; розкриття психологічних аспектів економічної діяльності; вивчення теоретико-методологічних і прикладних закономірностей та особливостей прояву індивідуальних і групових психологічних якостей в економічному середовищі, а також чинників і механізмів впливу економічних явищ на формування поведінки особистості в ринковому середовищі.
- ДокументЕкономічна теорія : мікро-, макроекономіка : силабус навчальної дисципліни для здобувачів спеціальності 073 Менеджмет 2023-2024 навчальний рік(Бердянський державний педагогічний університет, 2023) Задворна, Олена ВасилівнаМета та предмет курсу «Економічна теорія: мікро-, макроекономіка» є формування «ринкової» психології учасника суспільного виробництва здатного на самостійну цивілізовану підприємницьку діяльність, або діяльністьфахівцяз економічних питань. Метою викладання «Економічна теорія: мікро-, макроекономіка» є формування ринково орієнтованого економічного світогляду і знань щодо методів прийняття оптимальних господарських рішень за наявних обмежених ресурсів та альтернативних методів їх використання. Предметом навчальної дисципліни є вивчення економічних відносин у процесі виробництва та мікро- та макрорівні, тобто вивчення економічних відносин між виробниками та споживачами, між підприємствами та постачальниками сировини та комплектуючих виробів, між підприємствами та державою з приводу оподаткування, між галузями економіки, а також між макроекономічними суб’єктами та інститутами економіки тощо.
- ДокументЕкономічна теорія і історія економіки : силабус навчальної дисципліни для здобувачів спеціальності 051 Економіка ОПП "Економіка бізнесу" 2023-2024 навчальний рік(Бердянський державний педагогічний університет, 2023) Задворна, Олена ВасилівнаМетою є поглиблене вивчення і творче осмислення етапів та напрямків розвитку економічної думки, формування знань і навичок про економічну систему суспільства, закони її функціонування і розвитку для розуміння чинників зародження, утвердження і напрямів розвитку сучасних соціально-економічних систем. Предметом є закономірності розвитку економічних систем, економічні закони та принципи їх функціонування, дії людей, спрямовані на ефективне господарювання за умов обмежених економічних і природних ресурсів, особливості функціонування ринку в Україні, сучасні процеси глобалізації економічного життя суспільства.
- ДокументЕкономічна теорія і історія економіки : силабус навчальної дисципліни для здобувачів спеціальності 051 Економіка ОПП "Економіка бізнесу" 2023-2024 навчальний рік(Бердянський державний педагогічний університет, 2023) Задворна, Олена ВасилівнаМетою є поглиблене вивчення і творче осмислення етапів та напрямків розвитку економічної думки, формування знань і навичок про економічну систему суспільства, закони її функціонування і розвитку для розуміння чинників зародження, утвердження і напрямів розвитку сучасних соціально-економічних систем. Предметом є закономірності розвитку економічних систем, економічні закони та принципи їх функціонування, дії людей, спрямовані на ефективне господарювання за умов обмежених економічних і природних ресурсів, особливості функціонування ринку в Україні, сучасні процеси глобалізації економічного життя суспільства.
- ДокументЗовнішньоекономічна діяльність : силабус 2023-2024 н.р. (ОПП "Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу")(БДПУ, 2023) Леміш, Катерина МихайлівнаСилабус з дисципліни «Зовнішньоекономічна діяльність» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 073 Менеджмент освітньо-професійної програми «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу». Метою викладання курсу «Зовнішньоекономічна діяльність» є формування у здобувачів вищої освіти системи теоретичних знань та набуття практичних навичок у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Предметом курсу є теоретичні та практичні аспекти зовнішньоекономічної діяльності країни та підприємств.