Мова і соціум: етнокультурний аспект: матеріали VІІI Міжнародної наукової інтернет-конференції
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд Мова і соціум: етнокультурний аспект: матеріали VІІI Міжнародної наукової інтернет-конференції за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 45
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументАктивізація мовленнєвої діяльності школярів на уроках словесності за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій(Бердянський державний педагогічний університет, 2020) Алєксєєва, Лариса ОлександрівнаПерехід України до інформаційної моделі побудови суспільства вимагає від педагога бути обізнаним у галузі інформаційно-комунікаційних технологій, вільно орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти й оперувати інформацією, застосовувати інформаційно-комунікаційні технології в професійній діяльності. Сучасна освітня парадигма налаштовує на перехід від пасивних до активних технологій у навчальному процесі.
- ДокументВербальні засоби атракції в радіопродукті для дітей(Бердянський державний педагогічний університет, 2020) Пронька, Марія Романівна; Москаленко, Ірина АнатоліївнаПроцес та результат притягання одиниць мови або мовлення різних структурних рівнів на усіх мовних осях на основі спільної ознаки представлений двома версіями інтерпретації явища – системно-структурною та психолінгвістичною. Мовознавці вивчають атракцію на різних мовних рівнях, при цьому виокремлюють такі її види: фонетичну, морфемну, лексикосемантичну, фразеологічну, граматичну
- ДокументВикористання елементів квесту на уроках української мови та літератури(Бердянський державний педагогічний університет, 2020) Страшко, Анжела ЮріївнаСуспільно-економічні й політичні зміни, що відбуваються в Україні, суттєво впливають на модернізацію та реформування шкільної освіти, вимагають таких методик, технологій навчання й виховання, що максимально враховуватимуть природу дитини, її нахили, інтереси, розумові та творчі можливості, запити, тобто допоможуть знайти себе.
- ДокументВічне повернення, або як з думки народжується роман (на матеріалі роману М. Кундери «Нестерпна легкість буття»)(Бердянський державний педагогічний університет, 2020) Сердюк, Ірина РоманівнаПогляд на світ, як на простір, що поєднує в собі протилежності, не є новим. Проте окремі випадкові події здатні впливати на бінарну структуру людського світобачення. Саме це й демонструє М. Кундера в своєму романі «Нестерпна легкість буття»: його персонажі мають власне світосприйняття, живуть в ситуації (дія відбувається в 1968 р. в Празі), що набуває властивостей функціюючого простору.
- ДокументДиглосія київської держави як соціолінгвістичний феномен(Бердянський державний педагогічний університет, 2020) Захарченко, Таїса КостянтинівнаСтановлення та соціокультурний розвиток Київської держави визначено багатьма досягненнями, однак саме мова та християнство стали пігрунтям консолідації нації.
- ДокументДидактична комунікація на уроці української мови у вимірі риторизації(Бердянський державний педагогічний університет, 2020) Нищета, Володимир АнатолійовичПедагогічне спілкування охоплює навчальну діяльність і всі аспекти освітнього процесу в закладах середньої освіти в широкому розумінні, які стосуються педагогів, учнів і батьків: позанавчальну діяльність, увесь спектр систематичних та епізодичних заходів позакласної роботи з навчального предмета, виховну роботу класного керівника, спілкування на перервах, телефонну комунікацію, листування з батьками тощо.
- ДокументЕтнолінгвістична маркованість кольороназв у поетичній мові збірки «замурована музика» Д. Кременя(Бердянський державний педагогічний університет, 2020) Кушнікова, Наталя ОлегівнаКолір є одним із компонентів національного світосприйняття й світовіддзеркалення, належить до числа понять, які характеризують і духовні процеси, які відбуваються в суспільстві. Одним із важливих аспектів вивчення кольоративів є всебічний аналіз їх функційних властивостей у мові фольклору та художньої літератури. Численні спостереження в галузі лінгвопоетики переконують, що в поетичній мові назви кольорів є естетично проакцентованими, відзначаються багатством семантичних наповнень і виконуваних функцій. Колірна гама як важливе мовноестетичне явище є одним із показників індивідуального стилю автора, а її аналіз має принципове значення для розуміння специфіки поетичномовних картин світу.
- ДокументЗвертання в структурі речень спонукальної модальності(Бердянський державний педагогічний університет, 2020) Ганзина, Віталіна ОлегівнаЗавдяки мові людина виражає свої думки, почуття й волевиявлення. Потреби такого спілкування забезпечують різні типи речень, які мають великі можливості для якнайточнішого вираження змісту повідомлюваного та передачі різноманітних відношень. Вияв конкретного зв'язку змісту, вираженого в реченні, з дійсністю називають модальністю.
- ДокументЗ’ясувальні висловлення нагадування та виправдання в газетному стилі(Бердянський державний педагогічний університет, 2020) Олійник, Еліна ВікторівнаСтилістичні вимоги сучасного суспільства найповніше віддзеркалює мова засобів масової інформації. Зокрема, мова газет дає невичерпний матеріал для спостереження за виражальними засобами сучасної української мови, особливе місце серед яких посідають з’ясувальні складнопідрядні речення.
- ДокументКатегорія успіху в «Автобіографії» Агати Крісті та мемуарах «Підсумовуючи» Сомерсета Моема(Бердянський державний педагогічний університет, 2020) Ніколаєнко, Ксенія ІгорівнаІснує ефективний спосіб пірнути у вир пам’яті, особливо для тих персон, які здаються недосяжними у своїй успішності. Цей спосіб – автобіографія, що досягла бурхливого розквіту у XX ст. До цього жанру вдається найбільш читана письменниця в історії – Агата Крісті, чиї книги були перекладені близько 45 мовами і продані в понад 2 мільярдах примірників. Не оминає автобіографічних рефлексій і найвідоміший британський письменник свого часу – Сомерсет Моем, твори якого були адаптовані для кіно й телебачення більше 90 разів і по декілька водночас ставилися в театрах Вест-Енда.
- ДокументКлассическая форма исторического романа в современной литературе(Бердянский государственный педагогический университет, 2020) Ліденкова, Ольга ОлександрівнаЕще никогда в истории развития жанра не существовало такого многобразия ее разновидностей: детективная, военная и готическая, морская, любовная и авантюрно-приключенческая, научно-фантастическая и фентезийная.
- ДокументЛексико-сeмантическая актуализация ассоциативного поля эмоций «страх» и «паника»(Бердянский государственный педагогический университет, 2020) Вусик, Ганна ЛеонідівнаНа соврeменном этапe развития языкознания учeные всe чаще примeняют когнитивный подход к изучeнию языковых явлeний. Чeловек являeтся нe только мыслящим, но и глубоко эмоциональным сущeством. Эмоции вызывают, мотивируют, усиливают и сопровождают всe когнитивные процeссы.
- ДокументМова і соціум: етнокультурний аспект : матеріали VІІI Міжнародної наукової інтернет-конференції(Бердянський державний педагогічний університет, 2020)У збірнику вміщено доповіді учасників VІIІ Міжнародної наукової інтернет-конференції «Мова і соціум: етнокультурний аспект» (21–22 жовтня 2020 р.). Матеріали збірника можуть бути корисними для широкої філологічної аудиторії.
- ДокументМорфологічна антонімія та її стилістичні особливості в українській поезії ХХ століття(Бердянський державний педагогічний університет, 2020) Чешко, Анастасія ВолодимирівнаДосліджуючи антоніми в українській поезії ХХ ст., можна помітити, що найчастіше вони представлені іменниковими та дієслівними антонімічними парами, рідше – прикметниковими та прислівниковими, а також числівниковими, займенниковими та прийменниковими.
- ДокументНаціональний культуропростір у творчості Д. Кременя(Бердянський державний педагогічний університет, 2020) Механцева, Віталіна МиколаївнаПоетична мова Д. Кременя органічно поєднує не лише найкращі здобутки світової класики, а й глибинну національну традицію. Осмислення долі України здійснюється через призму віковічної культури, ціннісних надбань.
- ДокументОсобенности дефиниции художественного дискурса(Бердянский государственный педагогический университет, 2020) Курочка, Євгенія ГеннадіївнаВ начале ХХІ века проблема дискурса является одной из самых актуальных и популярных в гуманитарных исследованиях. Множественное количество определений дискурса в украинской и зарубежной лингвистике не дает общепринятой дефиниции понятия «дискурс». В исследовательских концепциях прослеживается не только разная трактовка дискурса, но и включение в его определение понятия текста.
- ДокументОсобливості вживання текстоцентричних значень лексем добро і зло як похідних від основного і витворених на ґрунті певних контекстуальних обставин в українській прозі другої половини ХХ століття(Бердянський державний педагогічний університет, 2020) Поплаухіна, Юлія ВіленівнаТекстроцентричні значення співвідносяться з лексицентричними як їх поширювальні і є зумовленими контекстуальним оточенням.
- ДокументОсобливості з'ясувальних складнопідрядних речень у наукомому стилі(Бердянський державний педагогічний університет, 2020) Колосова, Анна РусланівнаНауковий стиль уважають одним iз провідних функцiональних різновидів cучасної української літературної мови, що має дуже широку cферу застосування.
- ДокументОсобливості службового листування в галузі міжнародного права(Бердянський державний педагогічний університет, 2020) Гончаренко, Марина ВолодимирівнаОдноскладні речення – цілком самостійні синтаксичні одиниці, що становлять своєрідну щодо структури і змісту синтаксичну категорію з властивими їй різновидами, виявами та функціями. Речення з одним головним членом мають широкі виражальні можливості і специфіку уживання в усіх стилях мовлення, відповідно здавна привертали увагу вчених. Виділяють власне буттєві, або екзистенційні, вказівні та оцінно-буттєві називні односкладні конструкції. Номінативні речення функціюють найчастіше в художніх описах.
- ДокументПонятие пространственного концепта в современной научной парадигме(Бердянский государственный педагогический университет, 2020) Євстаф’єва, Єлизавета ВолодимирівнаИзучение некоторых концептов, а также пространственной лексики, формирующих категорию пространства, началось представителями Московской семантической школы, которые описывают пространство как «онтологическую, глобальную и всепроникающую категорию».
- «
- 1 (current)
- 2
- 3
- »