Навчальні видання
Постійне посилання на фонд
Переглянути
Перегляд Навчальні видання за Дата публікації
Зараз показуємо 1 - 20 з 95
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументФізика для інженерних спеціальностей. Кредитно-модульна система. Модуль 1. Механіка. Молекулярна фізика.(Книжкове видавництво Національного авіаційного університету, 2006) Куліш, Віктор Васильович; Соловйов, Андрій Миколайович; Кузнєцова, Олена ЯківнаПропонований посібник — навчально-методичний комплекс робочих матеріалів, створений для забезпечення впровадження кредитно-модульної системи безпосередньо в студентську аудиторію. Увесь матеріал даного комплексу розбито на навчальні модулі. При цьому для кожного модуля подано мінімально необхідний лекційний матеріал (теоретичне ядро), де вказано, яку його частину призначено для аудиторного вивчення, а яку — для самостійної роботи, розміщено повноцінні задачники з текстами задач за темами кожного предметного елемента та з прикладами розв’язання, списки тестових запитань для поточного (предметно-елементного) і модульного контролю, описи реальних та віртуальних лабораторних робіт тощо. Матеріал кожного модуля у даному комплексі подано у формі окремого тому. Тобто, у випадку чотирьох-модульного, як у нашому базовому варіанті, курсу фізики, увесь вказаний матеріал складає зміст чотирьох окремих томів. Однак, у разі необхідності, даний комплекс може бути використано також і у випадку шестимодульного (трисеместрового) варіанту курсу. Комплекс відповідає чинній навчальній програмі й рекомендований Міністерством освіти і науки України для студентів інженерних спеціальностей та викладачів.
- ДокументФізика для інженерних спеціальностей. Кредитно-модульна система. Модуль 2. Термодинаміка. Електромагнетизм(Книжкове видавництво Національного авіаційного університету, 2006) Куліш, Віктор Васильович; Соловйов, Андрій Миколайович; Кузнєцова, Олена ЯківнаПропонований посібник — навчально-методичний комплекс робочих матеріалів, створений для забезпечення впровадження кредитно-модульної системи безпосередньо в студентську аудиторію. Увесь матеріал даного комплексу розбито на навчальні модулі. При цьому для кожного модуля подано мінімально необхідний лекційний матеріал (теоретичне ядро), де вказано, яку його частину призначено для аудиторного вивчення, а яку — для самостійної роботи, розміщено повноцінні задачники з текстами задач за темами кожного предметного елемента та з прикладами розв’язання, списки тестових запитань для поточного (предметно-елементного) і модульного контролю, описи реальних та віртуальних лабораторних робіт тощо. Матеріал кожного модуля у даному комплексі подано у формі окремого тому. Тобто, у випадку чотирьох-модульного, як у нашому базовому варіанті, курсу фізики, увесь вказаний матеріал складає зміст чотирьох окремих томів. Однак, у разі необхідності, даний комплекс може бути використано також і у випадку шестимодульного (три-семестрового) варіанту курсу. Комплекс відповідає чинній навчальній програмі й рекомендований Міністерством освіти і науки України для студентів інженерних спеціальностей та викладачів.
- ДокументМетодичні рекомендації (дидактичний матеріал) до самостійної роботи з курсу «Історія театру»(БДПУ, 2007) Григор'єва, Вікторія ВікторівнаМетодичні рекомендації до самостійної роботи містять завдання з курсу «Історія театру» (від античності до наших днів). Особлива увага приділяється різноманітним формам і методам проведення самостійної роботи. Методичні рекомендації розраховані на студентів різного рівня підготовки денної та заочної форми навчання.
- ДокументФормування етнокультурної компетентності майбутніх педагогів в умовах поліетичного середовища(Юго-Восток, 2007) Гуренко, Ольга ІванівнаНавчально-методичний посібник складається з двох розділів. У першому розділі викладені теоретичні основи етнокультурної компетентності, представлена її модель та технологія формування етнокультурної компетентності студентів у педагогічному університеті, запропонована авторська методика визначення рівня сформованості етнокультурної компетентності майбутніх педагогів. У другому розділі представлений спецкурс «Етнокультура національних меншин українського Північного Призов’я» та методичні рекомендації до нього, які включають розробки лекцій, семінарських та практичних занять до запропонованих тем, завдання для самостійної роботи студентів, тести для поточного контролю знань. Теоретичний та практичний матеріал, представлений у посібнику, стане у нагоді викладачам і студентам вищих педагогічних навчальних закладів різних рівнів акредитації, учителям, вихователям дитячих садків.
- ДокументФізика для інженерних спеціальностей. Кредитно-модульна система. Модуль 3. Коливання і хвилі. Оптика(Книжкове видавництво Національного авіаційного університету, 2007) Куліш, Віктор Васильович; Соловйов, Андрій Миколайович; Кузнєцова, Олена ЯківнаПропонований посібник — навчально-методичний комплекс робочих матеріалів, створений для забезпечення впровадження кредитно-модульної системи безпосередньо в студентську аудиторію. Увесь матеріал даного комплексу розбито на навчальні модулі. При цьому для кожного модуля подано мінімально необхідний лекційний матеріал (теоретичне ядро), де вказано, яку його частину призначено для аудиторного вивчення, а яку — для самостійної роботи, розміщено повноцінні задачники з текстами задач за темами кожного предметного елемента та з прикладами розв’я-зання, списки тестових запитань для поточного (предметно-елементного) і модульного контролю, описи реальних та віртуальних лабораторних робіт тощо. Матеріал кожного модуля у даному комплексі подано у формі окремого тому. Тобто, у випадку чотирьох-модульного, як у нашому базовому варіанті, курсу фізики, увесь вказаний матеріал складає зміст чотирьох окремих томів. Однак, у разі необхідності, даний комплекс може бути використано також і у випадку шестимодульного (три-семестрового) варіанту курсу. Комплекс відповідає чинній навчальній програмі й рекомендований Міністерством освіти і науки України для студентів інженерних спеціальностей та викладачів.
- ДокументФізика. Теорія і практика(Книжкове видавництво Національного авіаційного університету, 2007) Кузнєцова, Олена Яківна; Муранова, Наталя ПетрівнаНавчальний посібник має на меті допомогти тим, хто вирішив навчатися в Національному авіаційному університеті (НАУ), опановуючи технічні спеціальності, систематизувати й поглибити свої знання з фізики на базі шкільного курсу. Задачник містить теоретичні відомості, подані хоча й стисло, але в достатньому обсязі для того, щоб не тільки розвинути вміння розв’язувати задачі, а й дати змогу активізувати найважливіші теоретичні положення та усвідомити сутність фізичних законів. У задачнику наведено численні приклади розв’язування типових задач та умови задач для самостійного розв’язування — як розрахункових, так і якісних. Зміст посібника відповідає робочій навчальній програмі з фізики Інституту довузівської підготовки для семимісячних підготовчих курсів та програмі середньої загальноосвітньої школи. Матеріали задачника викладено в такий спосіб, щоб зосередити увагу читачів саме на тому напрямку, в якому їм далі доведеться вивчати фізику на одному з факультетів НАУ.
- ДокументХрестоматія з історії дошкільної педагогіки в Україні(Донецьк : ТОВ "Юго-Восток, Лтд", 2008) Улюкаєва, Ірина ГереєвнаВивчення історії педагогіки не можливе без безпосереднього ознайомлення з першоджерелами: творами педагогів минулого, публікаціями в періодичних виданнях, нормативно-законодавчими документами. Між тим, твори більшості українських педагогів до цього часу ще залишаються не перевиданими, що робить практично неможливим знайомство студентів з ними. Для подолання цієї проблеми й підготовлена ця хрестоматія. Вона складається з трьох розділів: - Історія дошкільної педагогіки початку ХХ ст. - Історія дошкільного виховання радянського пе6ріоду. - Суспільне дошкільне виховання в Україні за часів незалежності.
- ДокументМетодика викладання української мови у вищій школі(Київ : Центр учбової літератури, 2008) Дороз, Вікторія ФедорівнаНавчальний посібник спрямований на допомогу викладачам методики та магістрантам вищих навчальних закладів в організації вивчення навчального курсу «Методика викладання української мови у вищій школі». У посібнику подано навчальну програму з методики викладання української мови у вищій школі (загальні положення; розподіл навчального часу за модулями; зміст лекційного курсу, практичних і лабораторних занять; теми, винесені на самостійне опрацювання; систему семестрового контролю й оцінювання теоретичної та практичної підготовки магістрантів), програму та методичні рекомендації щодо організації педагогічної практики та методичні рекомендації щодо написання магістерської роботи. Для викладачів, керівників педагогічної практики, магістрантів філологічних факультетів.
- ДокументМетодика навчання української мови в загальноосвітніх закладах(Київ : Центр учбової літератури, 2008) Дороз, Вікторія ФедорівнаНавчальний посібник спрямований на допомогу викладачам методики та студентам-філологам вищих навчальних закладів в організації вивчення навчальних дисциплін: «Методика навчання української мови» та «Шкільний курс української мови». У посібнику подано навчальні програми (загальні положення; розподіл навчального часу за модулями; зміст лекційного курсу, практичних і лабораторних занять; теми, винесені на самостійне опрацювання; систему семестрового контролю й оцінювання теоретичної та практичної підготовки бакалаврів), програму та методичні рекомендації щодо організації педагогічної практики, методичні рекомендації щодо написання курсової роботи, програму державного екзамену.
- ДокументФізика для інженерних спеціальностей. Кредитно-модульна система. Модуль 4. Квантова та атомна фізика(Книжкове видавництво Національного авіаційного університету, 2008) Куліш, Віктор Васильович; Соловйов, Андрій Миколайович; Кузнєцова, Олена ЯківнаПропонований посібник — навчально-методичний комплекс робочих матеріалів, створений для забезпечення впровадження кредитно-модульної системи безпосередньо в студентську аудиторію. Увесь матеріал даного комплексу розбито на навчальні модулі. При цьому для кожного модуля подано мінімально необхідний лекційний матеріал (теоретичне ядро), де вказано, яку його частину призначено для аудиторного вивчення, а яку — для самостійної роботи, розміщено повноцінні задачники з текстами задач за темами кожного предметного елемента та з прикладами розв’я-зання, списки тестових запитань для поточного (предметно-елементного) і модульного контролю, описи реальних та віртуальних лабораторних робіт тощо. Матеріал кожного модуля у даному комплексі подано у формі окремого тому. Тобто у випадку чотирьохмодульного, як у нашому базовому варіанті, курсу фізики, увесь указаний матеріал складає зміст чотирьох окремих томів. Однак за необхідності даний комплекс може бути використано також і в разі шестимодульного (трисеместрового) варіанта курсу. Комплекс відповідає чинній навчальній програмі й рекомендований Міністерством освіти і науки України для студентів інженерних спеціальностей та викладачів.
- ДокументФізика : навчальний посібник Ч. 1(Національний авіаційний університет «НАУ-друк», 2009) Кузнєцова, Олена Яківна; Муранова, Наталя ПетрівнаАвтори навчального посібника мали на меті допомогти учням систематизувати здобуті знання з фізики, підготувати їх до незалежного тестування та адаптувати до вимог навчання за кредитно-модульною системою. Зміст посібника відповідає робочій навчальній програмі з фізики Інституту доуніверситетської підготовки Національного авіаційного університету та програмі загальноосвітнього навчального закладу. Для абітурієнтів, слухачів підготовчих курсів, студентів, учителів та учнів середніх загальноосвітніх шкіл.
- ДокументФізика : навчальний посібник Ч. 2(Національний авіаційний університет «НАУ-друк», 2009) Кузнєцова, Олена Яківна; Муранова, Наталя ПетрівнаАвтори навчального посібника мали на меті допомогти учням систематизувати здобуті знання з фізики, підготувати їх до незалежного тестування та адаптувати до вимог навчання за кредитно-модульною системою. Зміст посібника відповідає робочій навчальній програмі з фізики Інституту доуніверситетської підготовки Національного авіаційного університету та програмі загальноосвітнього навчального закладу. Для абітурієнтів, слухачів підготовчих курсів, студентів, учителів та учнів середніх загальноосвітніх шкіл.
- ДокументУкраїнська мова в діалозі культур(Київ : Ленвіт, 2010) Дороз, Вікторія ФедорівнаПосібник укладено за авторською програмою факультативного курсу «Українська мова в діалозі культур». У ньому реалізовано крос-культурний підхід до навчання державної мови, тобто навчання української мови та культури у взаємодії і взаємовпливі з іншими мовами та культурами, вироблення не тільки мовної, але й крос-культурної комунікативної компетентності білінгвальної особистості. Навчальний посібник призначено для проведення факультативних занять з учнями, які завершують вивчення систематичного курсу української мови в основній школі, а також для старшокласників, які узагальнюють і поглиблюють свої знання з мови у профільних філологічних і гуманітарних класах. Для вчителів-словесників, старшокласників, студентів педагогічних навчальних закладів.
- ДокументІсторія суспільного дошкільного виховання в Україні(Донецьк : ТОВ "Юго-Восток, ЛТД", 2011) Улюкаєва, Ірина ГереєвнаНавчальний посібник "Історія суспільного дошкільного виховання в Україні" призначений для педагогічних навчальних закладів, в яких здійснюється підготовка фахівців дошкільної освіти. Він охоплює всю історію суспільного дошкільного виховання в Україні, яка не знайшла відповідного висвітлення у сучасних посібниках з історії педагогіки. Поява такого посібника дає можливість компенсувати цей прогал. Посібник складається з 7 розділів, в яких сконцентровано науково-пізнавальну інформацію про розвиток суспільного дошкільного виховання з кінця ХІХ століття до 2010 року. Розділи посібника відповідають прийнятій в історико-педагогічній науці періодизації. Матеріал підготовлено з використанням різноманітних джерел: архівних матеріалів, періодичних видань і публікацій різних років. У тексті наводяться численні цитати, фрагменти документів. Це не лише знайомить студентів з першоджерелами, а й дає можливість відчути "колорит епохи". Крім того, навчальний посібник містить додатки, до яких включені публікації з періодичних видань минулого, що яскраво ілюструють особливості становлення і розвитку суспільного дошкільного виховання на різних етапах його історії. До кожного розділу додається перелік літератури, який знайомить користувачів посібника з його джерельною базою, формує уявлення про особливості пошуку історико-педагогічної інформації, переконує у вірогідності викладеного матеріалу. Наприкінці посібника наводиться список сучасних наукових досліджень, навчальних посібників і статей з історії дошкільної педагогіки, а також суспільного дошкільного виховання. Він покликаний зорієнтувати студентів на пошук додаткової інформації при вивченні історії дошкільної педагогіки, а також проведенні науково-дослідної роботи історико-педагогічного характеру
- ДокументПопуляризація здорового способу життя серед учнівської молоді(ЛАНДОН-ХХІ, 2011) Гуренко, Ольга Іванівна; Захарова, Наталя МиколаївнаНавчальний посібник "Популяризація здорового способу життя серед учнівської молоді" є доповненим виданням, яке було надруковано у 2009 р. та розраховано на науковців, викладачів, соціальних педагогів, студентів вищих навчальних закладів та всіх, хто цікавиться проблемами популяризації здорового способу життя.
- ДокументТеорія і методика роботи з дитячим хореографічним колективом(Донецьк : ЛАНДОН-ХХІ, 2012) Мартиненко, Олена ВолодимирівнаУ посібнику розриваються провідні теми курсу "Теорія та методика роботи з дитячим хореографічним колективом", який входить до нормативної частини циклу професійної підготовки студентів спеціальності 6.020202 Хореографія. Автор визначає соціальні та художні функції дитячого хореографічного колективу, моделі хореографічного навчання, вимоги до керівника колективу, розглядає методичні аспекти роботи з дітьми молодшого шкільного віку, пропонує приклади навчальної програми колективу початкового рівня, конспекти різних видів хореографічних занять, зміст репертуарного плану, ескізи костюмів. Під час викладу матеріалу спирається на багаторічний досвід хореографічної роботи з дітьми і рекомендує навчально-методичний матеріал, який пройшов неодноразову апробацію на практиці. Навчальний посібник призначено для викладачів та студентів навчальних закладів педагогіко-хореографічного напрямку, керівників дитячих хореографічних колективів та гуртків, а також усіх зацікавлених проблемами танцювального мистецтва.
- ДокументХороводи(Бердянськ: Видавець Ткачук О. В., 2013) Мартиненко, Олена ВолодимирівнаУ посібнику розривається одна з провідних тем курсу «Мистецтво балетмейстера», який входить до нормативної частини циклу професійної підготовки студентів напряму підготовки 6.020202 Хореографія*. Автор розкриває історію виникнення та розвитку хороводу, як жанру народної творчості, на основі аналізу літератури визначає різні підходи до класифікації хороводів, розкриває їх тематику та зміст, надає характеристику танцювальній символіки хороводів, розглядає лексичний діапазон та композиційну основу хороводів та хороводних танців, особливості музичного супроводу, наводить зразки постановок хороводів (дитячих, природознавчого циклу, побутових хороводів, орнаментальних та хороводів на трудову тематику). Навчальний посібник призначено для викладачів та студентів навчальних закладів педагогіко-хореографічного напрямку, керівників хореографічних колективів та гуртків, а також усіх зацікавлених проблемами народного танцювального мистецтва.
- ДокументСоціально-педагогічна робота з творчими неформальними молодіжними об’єднаннями(ЛАНДОН-ХХІ, 2013) Петровська, Катерина Володимирівна; Локарєва, ГалинаВ посібнику розкриваються особливості та дається соціально-психологічна характеристика найбільш масових сучасних неформальних рухів (панків, готів, емо, реперів, рольовиків та ін.). При цьому вказується на негативні сторони субкультур, але позначаються і можливі шляхи їх подолання. The manual reveals the peculiarities and provides a socio-psychological description of the most massive modern informal movements (punks, goths, emo, rappers, role players, etc.). At the same time, the negative sides of subcultures are pointed out, but possible ways to overcome them are also indicated.
- ДокументEnglish through Barriers(Бердянськ : Видавець Ткачук О.В., 2013) Глазкова, Ірина Яківна; Школа, Ірина ВікторівнаСтруктура і зміст навчального посібника відповідають вимогам до організації повноцінної аудиторної та самостійної роботи студентів в умовах кредитно-трансферної системи навчання у вищих навчальних закладах. «English. Learning through Barriers», до якого додається CD диск з аудіо підтримкою, складається з двох частин (матеріал для аудиторної та самостійної роботи), орієнтовної програми з дисципліни та додатків, що містять граматичний довідник, приклади оформлення листів, алгоритми реферування прочитаного, матеріалів фахового спрямування. Для аудиторної роботи студентів передбачено п’ять залікових кредитів, що включають 10 змістових модулів, перед кожним з них авторами подано відповідний тезаурус. Навчальний матеріал кожного заняття підібраний за англійською версією модульного навчання, згідно з якою зміст кожного модуля сконцентровано навколо центральної ідеї, похідні якої і відтворено в змісті практичних занять. Так, змістовий модуль “Accommodations” передбачає таку тематику чотирьох практичних занять: “Houses around the World”, “Buying a House”, “The American Home”, “We Are Building a House of Our Own”.
- ДокументТеорія та методика роботи з дитячим хоровим колективом(Видавець Ткачук О.В., 2014) Григор'єва, Вікторія ВікторівнаНавчально-методичний посібник містить навчальну програму з дисципліни «Теорія та методика роботи з дитячим хоровим колективом», зміст лекційного курсу, плани практичних занять, тематику самостійної роботи та методичні рекомендації щодо опрацювання матеріалу; тестові завдання для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» напряму підготовки 6.020204 Музичне мистецтво*. Посібник адресований вчителям музики, керівникам дитячих хорових колективів, студентам музично-педагогічних факультетів вищих навчальних закладів, які навчаються за кредитно - трансферною системою.