Українська мова на порубіжжі ХХ–ХХІ сторіччя: мовознавчий та лінгводидактичний аспекти: матеріали ІV Всеукраїнської заочної науково-практичної студентської конференції
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд Українська мова на порубіжжі ХХ–ХХІ сторіччя: мовознавчий та лінгводидактичний аспекти: матеріали ІV Всеукраїнської заочної науково-практичної студентської конференції за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 25
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументAnalyse von den Phraseologismen mit einer Farbbezeichnungskomponente «schwarz» und «weiss» in Deutsch und Slavische Sprache(Berdyansk State Pedagogical University, 2021) Kolodiazhna, InnaIn der Phraseologie spiegelt sich die Geschichte des Landes oder Volks, sowie die besondere Eigenschaften und Unterschiedsmerkmale ihrer Kultur als auch des Alltagslebens. Von den andere Seite können die Phraseologismen einen internationalen Bedeutungsträger sein und damit als das Zeichnen der internationalen Gemeinsamkeiten in der unterschiedlichen Kulturen dienen. Die Phraseologismen mit der Farbbezeichnungen sein besonders interessant für die komparativistische Analyse, da die Farbe konnte als ein universales Phänomen betrachtet werden sowie als ein heimischer Code, die man als Fremdsprache Lernen sowie impliziert als Muttersprachler erwerben kann.
- ДокументВторинні функції знахідного відмінка в сучасній українській мові(Бердянський державний педагогічний університет, 2021) Кушнеренко, Владислав СергійовичУ вивченні граматичної структури української мови першорядну роль відіграє іменникова категорія відмінка, оскільки вона «тісно пов’язана з морфологічною, формально-синтаксичною, семантико-синтаксичною та комунікативною структурами мови і складається з найбільшої кількості морфологічних компонентів-грамем»
- ДокументДискусія в шкільній мовній освіті як метод навчання(Бердянський державний педагогічний університет, 2021) Скуратовська, Дарина ВасилівнаДослідження лінгводидактичних параметрів формування еристичних умінь десятикласників у процесі опанування дискусії в ролі змістового компоненту навчання практичної риторики на рівні профільної середньої освіти в ЗЗСО було б неповним, якщо оминути увагою позицію дискусії як методу навчання й методу навчання мови зокрема.
- ДокументКонцептуальні підходи дослідження політичних метафор(Бердянський державний педагогічний університет, 2021) Карпенко, Ірина АнатоліївнаМетафора завжди приваблювала дослідників своєю неоднозначністю: її визначали як мовний і ментальний феномен, як відхилення від норми, як стилістичний прийом, що прикрашає мову, і як найважливіший розумовий механізм. Сучасна політична наука приділяє велику увагу дослідженню засобів комунікації як методів впливу на масову свідомість.
- ДокументНовітні фемінітиви в мові ЗМІ(Бердянський державний педагогічний університет, 2021) Косенко, Інна ІгорівнаСловниковий склад мови постійно поповнюється за рахунок не лише запозичень, але й завдяки словотворенню. Морфеми як окремі елементи слова можуть по-різному поєднуватись як між собою, так і з коренями слів, що дає змогу їхньою обмеженою кількістю позначити практично необмежену кількість понять. У мові за кожною морфемою закріплене певне значення і місце в слові. Кожна частина мови має свій морфемний набір, власні засоби словотворення.
- ДокументОномастика малої прози Василя Шкляра(Бердянський державний педагогічний університет, 2021) Панченко, Ганна ВолодимирівнаЛінгвістика як наука є багатогалузевою і багатоаспектною, більшість аспектів якої на даному етапі не є до кінця розкритими і дослідженими. Ономастика ж як розділ мовознавства має також свою будову. Слов’янські ономастичні студії працювали у взаємодії з вивченням історії розвитку слов’янських мов.
- ДокументОсновні ознаки спортивного дискурсу(Бердянський державний педагогічний університет, 2021) Моргунова, Надія СергіївнаУ сучасній лінгвістиці дискурс є базовим поняттям, що зумовлено його специфікою, здатністю до репрезентації, інтерпретації й концептуалізації кожної сфери діяльності, в тому числі професійної. Серед інституційних видів дискурсу особливе місце займає газетний дискурс.
- ДокументПлеоназм і тавтологія як когнітивний феномен в українському художньому тексті(Бердянський державний педагогічний університет, 2021) Маринюк, Дар’я МаксимівнаУ сучасній мові існує безліч фігур, що активно використовуються і часто вживаються, серед яких тавтологія і плеоназм є одними з найпоширеніших і водночас неоднозначних мовних явищ. Плеоназми і тавтологія є мовними одиницями, які, на наш погляд, цікаві для вивчення через їхню різноманітність і поширеність у мові.
- ДокументСемантика особових назв, представлених у кодексі законів про працю України(Бердянський державний педагогічний університет, 2021) Глуха, Юлія ВалеріївнаНаукові проблеми, пов’язані з назвами осіб, завжди цікавили лінгвістів, адже ці мовні одиниці є частотними, відбивають різні аспекти життя й діяльності людей у різні періоди суспільного розвитку. Однак сучасні особливості вживання назв осіб у текстах різної стильової належності досі не з’ясовано.
- ДокументСемантико-стилістичні особливості метафори в індивідуально-художній картині світу Д. Павличка(Бердянський державний педагогічний університет, 2021) Різниченко, Ольга СергіївнаЗасвідчуючи найвищий рівень оцінності, експресивності, образності, слово в художньому тексті набуває індивідуальних стильових змін. Воно в авторському осмисленні постійно живить поезію, через творчість словом митець передає особистісне бачення світу.
- ДокументСемантична структура морально-етичних категорій в українській поезії другої половини ХХ століття(Бердянський державний педагогічний університет, 2021) Скидан, Ксенія СергіївнаСучасні мовознавці розглядають слово як одну з найважливіших мовних одиниць, у якій фіксуються наслідки пізнавальної діяльності людини в узагальненому вигляді. Значення слова і його роль у мові визначаються, по перше, складними і багатоманітними зв’язками з позамовною дійсністю – явищами, які воно називає, суспільством, у якому слово функціює, індивідуально-психологічними процесами, що відбуваються у свідомості людини при засвоєнні і використанні мови; по-друге, його місцем у мовній системі, зв’язками з іншими її елементами.
- ДокументСоціолекти як невід’ємна складова українського мовного середовища(Бердянський державний педагогічний університет, 2021) Пронька, Марія РоманівнаЗапочаткував традицію вживання ненормативної лексики в українській літературі ще Іван Котляревський в «Енеїді», однак майже впродовж 200 років вживання такої лексики було під табу. Зламав це табу Лесь Подерв'янський у своїх п'єсах («Гамлєт», «Кацапи» тощо), що широко розійшлися в аудіозаписах в 1990-ті роки і стали вельми популярні в молодіжному середовищі.
- ДокументСтилістичні особливості категорії роду іменників в українському художньому мовленні(Бердянський державний педагогічний університет, 2021) Куватова, Людмила МихайлівнаІменник – одна з найбільш досліджених частин мови, та, незважаючи на тривалу історію, досі є питання, на які мовознавча наука ще не дала остаточної відповіді. До них, зокрема, належить категорія роду іменників, дослідження якої є актуальним і на сучасному етапі.
- ДокументСтилістичні особливості публіцистичних текстів автомобільної тематики(Бердянський державний педагогічний університет, 2021) Нижник, Наталія ВолодимирівнаВ умовах сучасного суспільства, де головною рушійною силою є інформація, провідним видом дискурсу, що реалізує рух соціальної думки і формує концептуальну картину світу людини, є медіадискурс.
- ДокументСтруктурно-семантическая характеристика генитивных метафор-репрезентантов ментальной сферы в поэзии Марины Цветаевой(Бердянский государственный педагогический университет, 2021) Удовиченко, А. СГенитивная метафора по структуре – это сочетание существительного в именительном падеже (или любом другом в зависимости от синтаксической роли в предложении), что является словом-носителем метафорического значения, и непосредственно зависящего от него существительного в родительном падеже.
- ДокументСтруктурно-семантична характеристика діалогу сучасних драматичних творів(Бердянський державний педагогічний університет, 2021) Анненкова, Світлана ВолодимирівнаДілог є вихідною, первинною формою існування мови, тому саме в діалогічній мові закладено всі основні принципи та закономірності мовної діяльності, які ми спостерігаємо в інших формах існування мови та її мовної реалізації. Вивчення різних аспектів діалогічної взаємодії між людьми почалося ще в межах риторичної парадигми в античності і тривало в тій чи тій формі упродовж усієї історії розвитку людської думки.
- ДокументТолерантний газетний дискурс як різновид газетно-публіцистичного дискурсу(Бердянський державний педагогічний університет, 2021) Стариченко, Лілія ВолодимирівнаГазетно-публіцистичний дискурс – один із найбільш цікавих об'єктів лінгвістичних описів передусім тому, що в його координатах реалізуються найрізноманітніші когнітивні феномени, а також застосовуються різні комунікативні стратегії і мовні тактики.
- ДокументУкраїнська мова на порубіжжі ХХ–ХХІ сторіч: мовознавчий та лінгводидактичний аспекти: програма V Всеукраїнської заочної науково-практичної студентської конференції(Бердянський державний педагогічний університет, 2023)Мета проведення конференції: висвітлити актуальні проблеми сучасного мовознавства та методики викладання української мови у контексті інноваційних процесів, що відбуваються на всіх мовних рівнях, з подальшим їх використанням у сучасних лінгвістичних та дидактичних дослідженнях. Головні завдання: • з’ясувати особливості розвитку української мови в умовах суспільно-політичних подій сьогодення; • обговорити аспекти дослідження семантики лексичних та граматичних одиниць української мови; • висвітлити інноваційні процеси у словотворенні української мови; • розглянути сучасні технології викладання української мови; • проаналізувати функціювання мовних одиниць у сучасному українському дискурсі.
- ДокументУкраїнська мова на порубіжжі ХХ–ХХІ сторіч: мовознавчий та лінгводидактичний аспекти: матеріали V Всеукраїнської заочної науково-практичної студентської конференції(Бердянський державний педагогічний університет, 2023)У збірнику вміщено доповіді учасників V Всеукраїнської заочної науково-практичної студентської конференції «Українська мова на порубіжжі ХХ–ХХІ сторіч: мовознавчий та лінгводидактичний аспекти» (9 листопада 2023 р.). Матеріали збірника можуть бути корисними для широкої філологічної аудиторії.
- ДокументУкраїнська мова на порубіжжі ХХ–ХХІ сторіччя: мовознавчий та лінгводидактичний аспекти: матеріали ІV Всеукраїнської заочної науково-практичної студентської конференції(Бердянський державний педагогічний університет, 2021) Анненкова, С. В.; Глуха, Ю. В.; Жадан, О. А.; Карпенко, І. А.; Колісніченко, О. І.; Косенко, І. І.; Куватова, Л. М.; Кушнеренко, В. С.; Маринюк, Д. М.; Нижник, Н. В.; Панченко, Г. В.; Пономарь, О. А.; Пронька, М. Р.; Різниченко, О. С.; Скидан, К. С.; Скуратовська, Дарина Василівна; Стариченко, Л. В.; Стельмах, А. С.; Соколенко, Н. М. І; Удовиченко, А. С.; Kolodiazhna, I.У збірнику вміщено доповіді учасників ІV Всеукраїнської заочної науково-практичної студентської конференції «Українська мова на порубіжжі ХХ–ХХІ сторіччя: мовознавчий та лінгводидактичний аспекти» (3 листопада 2021 р.). Матеріали збірника можуть бути корисними для широкої філологічної аудиторії.